Yatırım

ZoomInfo, iletişim temelli satış yapay zekası Chorus.ai’ı 575 milyon dolara satın aldı

0
zoominfo

Satış ve marketing gibi alanlarda B2B veri hizmetleri sağlayan ZoomInfo, iletişim temelli satış yapay zekası Chorus.ai‘ı 575 milyon dolara satın aldı.

Sizlere son olarak Aircall’un yatırım haberi sırasında bahsettiğimiz Chorus.ai, satış konusunda yardıma ihtiyaç duyan şirketlerin yardımına koşuyor. Hizmetlerini B2B sözleşmeler ile kullanıma açan girişim, müşteri mesajlaşmalarından toplanan verilerin satış performansına dönüştürülmesini sağlıyor. Girişimin yapay zekası, mesajların içindeki anahtar kelimeleri toplayarak kullanıcılara dair içgörü oluşturuyor.

Tabii, Chorus.ai’ın tek faaliyet ortamını textler oluşturmuyor. Girişim, Google Meet veya Zoom gibi uygulamalara da entegre olabiliyor. Bu tür platformlarda mesajlar yerine kullanıcıların sesleri yapay zeka tarafından dinleniyor. Diyelim ki ufak bir satış toplantısı gerçekleştirdiniz ve müşterinizi ikna etmeniz gerekiyordu. Chrous.ai, toplantı sonrası kayıttan aldığı bilgileri süzgeçten geçirerek satış performansınızı belirleyebiliyor. Böylelikle akla gelebilecek her ortamda ve platformda ekip performansı belgelenebiliyor.

Satın alımın ardından görüşlerini belirten ZoomInfo CEO’su Henry Schuck; “Chorus’la birlikte sadece kısıtlı kanallardan ulaşabildiğimiz içgörüleri ve analitikleri kolaylıkla elde ederek daha rahat kararlar verebileceğiz.” dedi.

Discord, siber zorbalıkla mücadele girişimi Sentropy’i satın aldı

Önceki İçerik

Zomato, 562 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir