Yolda, DSV ile anlaşarak hizmet ağına Avrupa’yı ekledi

KOBİ’ler başta olmak üzere işletmelerin lojistik operasyon süreçlerini dijitalleştiren Yolda, hizmet alanını yaptığı yeni işbirlikleri ile genişletmeye devam ediyor. Sizlere ilk olarak kuruldukları 2020 Nisan ayında bahsettiğimiz yerli girişim, uluslararası lojistik şirketi DSV ile 13 Kasım 2020 tarihi itibariyle yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği sayesinde Yolda, DSV’nin özellikle global müşterilerle sürdürdükleri çok yönlü iş birliktelikleri, sürekli ve sürdürülebilir büyüme stratejilerini ve sahip olduğu güçlü finansal altyapısı ile Türkiye’deki hizmet ağını yurt dışına genişleterek Avrupa’ya da karayolu üzerinden lojistik hizmeti sunmaya başladı.

Yapılan iş birliğine hakkında olarak konuşan Yolda Kurucu Ortağı ve CEO’su Volkan Özkan; “Kuruluşumuzdan bu yana geçen kısa sürede Türkiye’de başta KOBİ’ler olmak üzere tüm işletmelere uçtan uca dijital lojistik hizmeti sunuyoruz. Yurt içi operasyonlarda elde ettiğimiz güven ve tecrübeyi kullanarak tedarik zincirlerinin kısaldığı, ihracatın önem kazandığı günümüzde ihracatçılarımızın Avrupa’ya da açılan güvenilir kapısı olmayı hedefliyoruz. Yaşanan pandemi sürecinde ihtiyaç haline gelen esnek, parçalı ve anlık lojistik operasyonu için ihracatçılarımızın yurt içinde olduğu gibi Avrupa operasyonlarında da güvenilir iş ortağı olmaya hazırız. Bu amaçla DSV ile bir işbirliği yaptık. Türkiye içinde sunduğumuz uçtan uca lojistik hizmetimizi Avrupa’da da yaygınlaştırıyoruz. İş ortağımız DSV’nin güvenilir altyapısını kullanarak, ihracatçılarımız için kolay, güvenilir ve hızlı lojistik deneyimi sunacağız. Türkiye’deki küçük ya da orta büyüklükteki ihracatçılarımız artık Avrupa’da 16 ülkeye Yolda üzerinden ürünlerini ihraç edebilecek.” dedi.

“Hedefimiz önümüzdeki beş yılda Türkiye’nin Avrupa birliğine yapmış olduğu ihracatı artırmak.”

DSV ile yapılan işbirliği sayesinde KOBİ’ler için ihracat sürecini kolaylaştıran yerli girişim, ihracatçıların yolda.com üzerinden istedikleri ülkeye anında fiyatlama, gönderimlerini düzenleme, takip etme ve anında raporlama yapmalarını sağlıyor. Yükleri kendi depolarından Yolda tarafından alınacak, operasyonel mükemmellik anlayışıyla seçtikleri gönderim hızında Avrupa’ya iletilecek. Böylelikle Yolda’nın hizmet alanı Avrupa’da 16 ülkeye ulaşacak.

DSV Türkiye Genel Müdürü Sn. Ozan Önder ise; “Hedefimiz önümüzdeki beş yılda Türkiye’nin Avrupa birliğine yapmış olduğu ihracatını tüm taşıma kollarını kullanarak, daha avantajlı maliyetler ile artırmak. Bunun yanı sıra müşterilerimizin evraksal süreçlerini de basitleştirerek, tüm e-ticaret mecralarını da  desteklekleme kararı almış bulunmaktayız. Yeni yatırımlarımızla sektörün öncü ve itici gücü olacağımıza güveniyor ve heyecanlı yolculuğumuzda Yolda ailesine hedeflerimizde bizlere ortak oldukları için teşekkür ediyorum.  Bu başarılı iş birliğinin her iki taraf için hayırlı olmasını dilerim.’’ dedi.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir