Yatırım

Yerli oyun şirketi Axell Studio, Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400 bin dolar yatırım aldı

0

Bu sene içinde Onur Eyikul ve Furkan Bastugan tarafından kurulan yerli oyun şirketi Axell Studio, Google Premier Partner Ajansı Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400 bin dolar yatırım aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Axell Studio CEO’su Onur Eyikul, bu yatırım ile Skyland İstanbul’da kurmuş oldukları oyun geliştirme stüdyosunun faaliyetlerini sürdüreceklerini ve ilk oyunları olan Back Streets’in 2021 başında Google Play ve Apple Store’da yerini alacağını belirtti.

Eyikul, açıklamasının devamında; “Oyun sektörü analizleri, bu alanda daha büyük gelişmelerin gözlemleneceğini bizlere kanıtlar nitelikte. Yılda 4 oyun oluşturmayı planlıyoruz. Başarılı ekibimiz ile Türkiye’nin oyun geliştirme
faaliyetlerini daha önemli bir noktaya taşıyacağız.” cümlelerine yer verdi.

Rasyonel Global Yönetim Kurulu Başkanı Murat ERAT, Türkiye’de gelişim sağlayan önemli bir sektöre yatırım sağladığını ve dijital faaliyetler için yatırım desteklerini sürdüreceğini belirtti. İlk etapta Amerika, AB ülkeleri ve Arap ülkelerini hedefleyen yerli oyun şirketi, ilerleyen süreçte ülke dinamiklerine göre geliştirilecek yeni oyun projeleriyle faaliyetlerini sürdürecek. Axell Studio için oluşturulacak tüm dijital reklam operasyonlarını ise Destex Digital üstlenecek.

Tinder’ın interaktif video etkinliği “Swipe Night” Türkiye’ye de geliyor

Önceki İçerik

#56 140journos kurucusu Cem Aydoğdu

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir