Yatırım

Yerli lojistik girişimi Yolda.com, 1.9 milyon dolar yatırım aldı

0
yoldacom

KOBİ’ler başta olmak üzere tüm işletmelerin karayolu taşımacılık süreçlerini dijitalleştiren Yolda.com, ikinci yatırım turu kapsamında 1.9 milyon dolar yatırım aldı. Avusturya merkezli Speedinvest’in liderlik ettiği yatırım turuna, mevcut yatırımcılar Collective Spark ve tüm melek yatırımcılar katıldı. Seri A turuna hazırlanan girişim, bu turla birlikte bir yıl içinde aldığı toplam yatırımı 2.7 milyon dolara çıkardı.

Sizlere son olarak geçtiğimiz yılın kasım ayında bahsettiğimiz Yolda, parsiyel ve LTL taşımalara teknoloji temelli hizmet sağlıyor. İstanbul’da 80 il ve 922 ilçeye taşıma operasyonları gerçekleştiren girişim, tüm lojistik sürecini dijital dünyaya aktarıyor. Böylelikle lojistik faaliyetlerin takibi ve kontratlı taşımacılık çok daha kolay hale geliyor. B2B iş ortakları için tüm lojistik operasyonu uçtan uca yöneten girişim, paylaşım ekonomisine göre hareket ederek bireysel taşıyıcılara destek oluyor ve yeni iş fırsatları sunuyor. 

Yatırımın ardından görüşlerini belirten Yolda.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Volkan Özkan; “Tüm mevcut yatırımcılarımızın yatırıma dahil olması bizim için önemliydi. Yeni yatırımcımız da bize, globalleşme yolculuğumuzda güç verecek. İlk yılımızda parsiyel (LTL) taşımacılıkta çok önemli taşıma hacimlerine ulaştık, yeni yatırımla hedefimiz hizmet alanımızı tam kamyon yükü (FTL) çözümleriyle genişleterek yaklaşık 10 kat büyümek ve Avrupa başta olmak üzere uluslararası alanda faaliyet gösteren bir firma haline gelmek. Tabii bu hedefler doğrultusunda ekibimizi 1 yıl içinde 2 kat büyütmek ve alanında uzman isimleri de bünyemize katmak istiyoruz.” dedi.

Yolda.com Kurucu Ortağı ve CTO’su C. Murad Özsert ise; “Yeni yatırımla beraber veri odaklı bir girişim olarak, yeni nesil teknolojiler geliştirerek otomasyon ve operasyonel verimliliği arttırmayı hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz teknoloji ve çözümler ile sadece müşterilerimizin nezdinde değil, sektörde de dijitalleşmeye öncü olma gayesini taşıyoruz.” dedi.

KOBİ’lere odaklanan fintech BukuWarung, 60 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

NFT temelli oyun girişimi Mythical Games, 75 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir