Yatırım

Yerli kitlesel fonlama platformu Fongogo, 3.5 milyon TL yatırım aldı

0
Fongogo

Türk kitlesel fonlama platformu Fongogo, 3.5 milyon TL yatırım aldı. Yerli girişim, fona dahil olan yatırımcıları ve yatırım sonrası ulaştığı değerlemeyi  basınla paylaşmadı.

2013 yılında kurulan Fongogo, girişimlerin ve şirketlerin kampanyalar oluşturarak yatırım almasını sağlıyor. Hizmet alanını sadece şirketlerle sınırlandırmayan Fongogo’da bireysel projeler için de kampanya oluşturulabiliyor. Yerli girişim, sadece kurumsal yatırım ağlarının adresi olmak yerine; Kickstarter, Crowdcube ve Indiegogo gibi girişimlerin popülerleştirdiği sosyal kitlesel fonlama modelini temsil ediyor. Hatta kendisi isim olarak Indiegogo’ya da oldukça benziyor.

Faaliyetlerine başladığı ilk günden bu yana 1200’ü aşkın kampanyaya ev sahipliği yapan Fongogo, 10 milyon TL’nin üzerinde para toplanmasına yardımcı oldu. Aynı zamanda 8 yıl içinde 75 bini aşkın kullanıcıya merhaba dedi.

Yerli girişimin aldığı yatırıma dair gelecek planları henüz bilinmese de çalışan sayısını artırması bekleniyor. Bir yandan da henüz beta aşamasında olan Fongogo Pro‘nun geliştirilmesi öngörülüyor.

Hint et ve deniz ürünleri satıcısı Licious, 192 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Size&Me, 1.25 milyon dolar değerleme ile 125 bin dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir