Yerli girişim BenzinLitre, 9 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

En yakın akaryakıt istasyonu nerede, benzinin litre fiyatı ne durumda gibi sorulara cevap veren yerli girişim BenzinLitre, ilk yatırımını aldı.

2017 yılında Görkem Ünel tarafından kurulan BenzinLitre, sürücülerin yoldaki dostu olma amacıyla üç yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor. Tüm yakıt marka ve marketlerini tek platformda toplayan girişim; benzinin karşılaştırmalı litre fiyatını, sürücüye en yakın istasyonu, özel kampanyaları, acil yol yardım hizmetlerini, özel kasko imkanlarını ve daha fazlasını platformunda sunuyor. Bir süre önce yatırım turuna çıkan girişimin bu turu hakkındaki ilk bilgiler elimize geçti.

Mevcut durumda 150 bin sürücüye hizmet sağlayan BenzinLitre, 9 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı. Yatırım ise Can Ekicioğlu tarafından yapıldı. Yeni yatırım sayesinde platformda yıl sonuna kadar 500 bin sürücüye ulaşılması, ayriyeten Can Ekicioğlu’nun bağlantı ve tecrübeleri sayesinde İtalya pazarında da faaliyete geçilmesi hedefleniyor.

Yeni yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Görkem Ünel, kullanıcılarıyla birlikte 150 bin kişilik bir aile olduklarını belirtti. “Yatırım ile yeni bir ülkeye daha açılmanın gururunu yaşayacağız. Ekip olarak yalnızca Türkiye’de 185 bin kilometrelik yol kat ederek bugünlere geldik. Ayrıca bu yıl platform üzerinden doğrudan ödeme seçeneğini de kullanıcılarımızla buluşturacağız.

İtalya’ya genişleme planı doğrultusunda girişimin 14 kişilik ekibi de büyüyecek. Geleceğe yönelik diğer planlar arasında ise İtalyanca dil desteğinin eklenmesi, ödeme altyapılarının geliştirilmesi, saha çalışmaları ile platform deneyiminin yükseltilmesi ve yeni bir pazarlama kampanyası bulunuyor. Girişim geçtiğimiz dönemlerde İTÜ Çekirdek ve Mercedes Benz Türk’ün girişimcilik yarışmalarını da kazanmıştı.

İTÜ Çekirdek’in desteğine sahip olan BenzinLitre şu an Türkiye ve Almanya’da faaliyet gösteriyor. Yeni yatırımları için tüm ekibi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir