Yerli fintech Maslak Teknoloji AŞ, Teknasyon’dan yatırım aldı

Açık bankacılık alanında faaliyet gösteren yerli fintech girişimi Maslak Teknoloji AŞ, Teknasyon‘dan yatırım aldı. Yerli girişim, miktarı basınla paylaşılmayan yatırım birlikte Türkiye ve uluslararası pazarlardaki büyümesini geliştirmek için Teknasyon’un Rockads global büyüme programına dahil oldu. Rockads kapsamında Maslak Teknoloji’nin; kullanıcı kazanımı, pazarlama ve müşteri hizmetleri gibi alanlarına destek olunacak.

Türk girişimciler Alper Akcan, Tolga Ulutaş ve Emre Hayretci tarafından yaklaşık bir yıl önce kurulan Maslak Teknoloji AŞ; açık bankacılık alanında faaliyet gösteriyor. Fintech sektöründe çalışmalarını yürüten yerli girişimin hedefi; hem bireyler hem de kurumlar için ürettiği servislerle Türkiye’de pazar lideri olmak. Buna ek olarak özellikle BaaS ve dijital bankacılık alanlarında Avrupa’da söz sahibi olmayı hedefliyor.

Teknasyon’dan aldıkları yatırım hakkında görüşlerini paylaşan Maslak Teknoloji kurucu ortaklarından Alper Akcan; “Bu stratejik yatırımla beraber Maslak Teknoloji’nin bireysel alanda yaratacağı servislerin pazara sunulmasında çok daha dinamik ve hızlı yol alacağımıza inanıyoruz. Maslak Teknoloji’nin alanındaki bilgi ve tecrübesi Teknasyon’un gücüyle birleştiğinde global anlamda örnek gösterilecek bir başarı yakalayacağımıza güvenimiz tam.” dedi.

Teknasyon CIO’su Onur Kurugöl de Maslak Teknoloji’ye yaptıkları yatırım için; “Fintech çözümlerinin her gün hayatımızda daha çok yer edindiğini görüyor, bu alandaki girişimleri büyük bir ilgi ve merakla takip ediyoruz. Yüksek potansiyelli iş modeli ve tecrübeli kurucu ekibi ile Maslak Teknoloji’nin, Türkiye’den son dönemde çıkan başarı hikâyelerine bir başkasını ekleyeceğini umuyor; Rockads global büyüme programının da desteği ile hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük başarılar elde edeceğine inanıyoruz. Bilgi birikimi ve tecrübesini kanıtlamış olan ekibimizle birlikte, ülkemiz içinden ve dışından başarılı bulduğumuz girişimleri global büyümelerinde desteklemeye ve start-up ekosistemine katkıda bulunmaya hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir