Yeni nesil hayat sigortası girişimi YuLife, 70 milyon dolar yatırım aldı

Oyunlaştırılmış hayat sigortaları ile fark yaratmayı hedefleyen YuLife, 346 milyon dolar değerlemeyle çıktığı Seri B turunu noktaladı.

Hayat sigortaları kağıt üzerinde, mantığı gereği pek de çekici gelen bir sigorta türü sayılmıyor. Sigortalının ölümü durumunda belirlenen kişilere finansal destek sağlamayı vaat eden hayat sigortasına, Londra merkezli bir girişim ise yepyeni bir bakış açısı sunuyor. Oyunlaştırılmış mobil uygulama deneyimiyle birlikte insanları sağlıklı bir yaşama yönlendirmek isteyen YuLife, verimli bir Seri B turunun sonuna geldi.

Target Global liderliğinde turu gerçekleştiren YuLife 346 milyon dolar değerlemeyle 70 milyon dolar yatırım aldı. Eurazeo ve Latitude gibi şirketler yeni yatırımcılar olarak katılım sağlarken mevcut yatırımcılar arasında olan Creandum, Notion Capital, Anthemis, MMC Ventures ve OurCrowd da turda hazır bulundu. Ayrıca bu tur, Avrupa merkezli bir insurtech tarafından alınan en büyük Seri B yatırımlarından biri olarak kayıtlara geçti.

YuLife’ın mantığı oldukça basit. Yürüyüşe çıkmak, spor yapmak gibi aktiviteler size “yucoin” adı verilen bir sanal para kazandırıyor. Bu parayı Amazon, Apple Store ve ASOS gibi platformlarda kullanmanız mümkün. Ayrıca platformun müşterisi olan işletmelere gelir güvencesi ve kritik hastalık sigortası da sunuluyor. Girişimin müşterileri arasında Capital One, Co-op, Curve, Havas Media, Severn Trent ve Sodexo gibi şirketler mevcut.

Girişimin CEO’su Sammy Rubin, uzun senelerdir statik ilerleyen bir sektöre yeni bir bakış açısı sunduklarını vurguluyor. Alınan yeni yatırımın ise platform genişletmeleri, yeni personel alımları ve poliçe araştırmaları için kullanılacağını belirtiyor. YuLife mevcut durumda yaklaşık 15 milyar dolar sigorta teminatı sağlıyor ve sadece geçtiğimiz yıl %1000 gibi inanması güç bir büyüme kaydetti. Ancak Sammy Rubin, 2.2 trilyon dolar değerindeki sigortacılık sektöründe hedeflerinin daha bile büyük olduğunu söylüyor.

Target Global ortaklarından Ben Kaminski, YuLife’ın hayat sigortasını yeniden tanımlayan bir deneyim sunduğunun altını çiziyor. “COVID-19 döneminde hayat ve sağlığın ciddi bir önem kazanmasıyla birlikte YuLife da insanları daha sağlıklı yaşam stillerine yönlendirmeye başladı. Hayat sigortası sektöründe global bir lider olma yolculuğunda, YuLife’a yardım edecek olmak bizi mutlu edip oldukça gururlandırıyor.

Bu turla birlikte girişimin aldığı toplam yatırım miktarı 86.6 milyon dolara ulaştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir