Girişim

Yediklerinizi otomatik olarak kaydeden uygulama: Foodvisor

0
FOODVISOR

Foodvisor, kilo vermek, diyet yapmak ya da sağlıklı olmak için yediğiniz her şeyi kaydetmenize yardımcı olan bir uygulama.

Şu ana kadar 1.5 milyon dolar yatırım alan Foodvisor’ün kurucu ortağı ve CMO’su Aurore Tran, 2018’de uygulamayı yayınlamadan önce yaklaşık 2 sene Arge çalışmaları yaptıklarını söylüyor.

Şirket, görüntünün tanınmasını sağlamak ve ne yediğinizi tespit etmek için derin öğrenmeyi kullanıyor. Yiyecek türünü belirlemeye ek olarak, uygulama her bir yiyeceğin ağırlığını tahmin etmeye çalışıyor.

Foodvisor-ekip

Tabii ki eğer Foodvisor yanlış bir tahminde bulunursa, yemeğinizi kaydetmeden önce manuel olarak düzeltebiliyorsunuz. Birçok insan beslenme takip uygulamalarından çabuk sıkılıyor çünkü ne yediğinizi her şeyiyle girmenizi istiyor. Foodvisor ise bu işi teknolojisine bırakmış, veri giriş sürecini mümkün olduğunca sorunsuz ve kolay yapmak istiyor.

Fotoğraf çektikten hemen sonra, yediklerinizle ilgili bilgileri içeren bir liste karşınıza çıkıyor, kaloriler, proteinler, karbonhidratlar, yağlar, lifler, vs.

Girişim, şimdiden 1.8 milyon uygulama indirmesine ulaşmış. iOS ve Android’te İngilizce, Fransıca, Almanca ve İspanyolca dillerinde hizmet veriyorlar.

Gelir modeli olarak premium abonelik hizmeti sunan girişim, aylık 5 ila 10 dolar arasında abonelik bedeli Talep ediyor. Premium kullanıcılar daha fazla analiz ve diyet planına ek olarak, doğrudan uygulamada kayıtlı bir diyetisyen, beslenme uzmanı ile sohbet edebiliyorlar.

Çin’de 5G için ön kayıtlar açıldı, talep yoğun

Önceki İçerik

PeerBie’den, Amerika’da Yaşayan Türklere Özel Yeni Uygulama

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir