Yatırım

Yapay zeka girişimi Eightfold, 2.1 milyar dolar değerleme ile 220 milyon dolar yatırım aldı

0
Eightfold

Kurumsal şirketlerin yeni çalışanlar bulması için yapay zekanın gücünden yararlanan Eightfold, Seri E turu kapsamında 220 milyon dolar yatırım aldı. Softbank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşen tura; General Catalyst, Capital One Ventures, Foundation Capital, IVP ve Lightspeed Venture Partners katıldı. Bu turla birlikte kuruluşundan beri aldığı toplam yatırımı 410 milyon dolara çıkaran girişimin değerlemesi 2.1 milyar dolara yükseldi.

5. yaşını doldurmaya hazırlanan Amerikan girişim, şirketlerin kendilerine uygun çalışanları bulması adına yapay zekanın gücünü kullanıma sunuyor. Çalışan CV’lerinden elde edilen bilgiler, Eightfold‘un yapay zekası tarafından kategorilendiriliyor. Bu işlemin sonucunda oluşan veri havuzu, şirketlerin kolayca arama yapabileceği bir forma sokuluyor. Böylece Eightfold’dan yararlanan isimler çalışan arama işlemlerine ekstra efor sarf etmek zorunda kalmıyor. Tüm bunların yanında Eightfold aracılığıyla bulunan çalışanların işe alınması da girişim sayesinde kolaylaştırılıyor.

Global çapta hizmet veren girişim şu anda 100’ün üzerinde ülkede müşteriye sahip. Tabii, bu müşterilerin her biri sürekli olarak yeni çalışan işe almıyor. Büyük bir çoğunluk, Eightfold’un bir diğer önemli hizmeti olan şirket içi performans istatistiklerinden yararlanıyor. Girişim, iş bulmayı kolaylaştırdığı gibi, çalışanların verilerini takip ederek şirket içi verimlilik raporları da hazırlayabiliyor. Böylelikle şirketler, kimleri terfi etmek istediklerini rahatlıkla seçebiliyor.

Aldığı yatırımla birlikte Amerika odaklı çalışmalarını hızlandıracak olan girişim, bir yandan da çalışan ekibini büyütecek. Bu büyüme kapsamında yeni veri bilimciler işe alınacak.

BiSu’dan su ve içecek siparişlerini 30 dakikada teslim eden hizmet: BiRi

Önceki İçerik

PikselUp Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı başvuruları başladı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir