Yatırım

Veri analizi girişimi MyDataModels, 2.5 milyon euro yatırım aldı

0
MyDataModels

Fransa merkezli veri analizi girişimi MyDataModels, global açılımını başlatmak için düzenlediği ilk yatırım turunda 2.5 milyon euro tohum yatırım aldı. Speedinvest öncülüğünde alınan tura Region Sud Investissement ve Earlybird Venture Capital eşlik etti.

Finansal hamlelerinin büyük bir kısmını Avrupalı KOBİ‘lere yönelik gerçekleştiren Fransız girişim, TADA adlı platformu ile biliniyor. Yapay zeka ve veri işleme teknolojilerini bir araya getiren TADA, KOBİ’leri sarmalayan veri eksikliği problemine çözüm getiriyor. Girişimin TADA’yla entegra çalışan yapay zekası, bir günlük verilerden bile geleceğe yönelik tahminler gerçekleştirebiliyor. Böylelikle KOBİ’ler de finansal planlamaları gönül rahatlığıyla yapabiliyor.

Alain Blancquart ve Denis Bastiment tarafından 2018 yılında kurulan MyDataModels, Fransa’daki çoğu şirketle iş birliğine sahip. Özellikle sağlık sektöründe oldukça fazla tercih ediliyor. Ancak girişimin hedefini Avrupa’nın da ötesi oluşturuyor. Yeni yatırımıyla birlikte global açılımını başlatacak olan MyDataModels’in tüm Avrupa’da faaliyet göstermeyi planlıyor. Girişimin bu anlamda iş gücünü arttırmak için bir dizi işe alım gerçekleştirecek.

Yatırımın ardından girişimin gelecek planlarına dair görüşlerini belirten Alain Blancquart; “Yapay zekanın gücünü ölçek farketmeksizin tüm şirketlere göstermek istiyoruz. Yeni yatırımımız, bu hedefte ilerlememizi hızlandırırken Fransa genelindeki mevcut pozisyonumuzu da güçlendirmemizi sağlayacak. Global pazarda bizi destekleyecek yeni yatırımcılarımızla çalışmak için sabırsızlık duyuyoruz.” dedi.

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, yeni girişimi için 7 milyon dolar yatırım topladı

Önceki İçerik

#68 ikas’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mustafa Namoğlu – capslock podcast

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir