Ünlüleri hayranlarıyla bir araya getiren Minly, 3.6 milyon dolar yatırım aldı

Ünlü insanları ve hayranlarını dijital etkileşim imkanlarıyla bir araya getiren Mısır merkezli Minly, tohum yatırım turunu tamamladı.

Ünlü isimlerin kitlelerini büyütmesini ve maddi gelir elde etmesini sağlayan ‘creator economy’ son yıllarda ve özellikle pandemi döneminde hızlı bir yükseliş yaşadı. İnsanların seçtikleri ünlü isimlerle dijital veya fiziksel olarak etkileşime girmesini amaçlayan bu model, zaman ve mekandan tasarruf edip maddi gelir elde etmek isteyen isimlerin tercihi oluyor. Bu alanda yeni bir girişim ise Kahire’de doğuyor. ODKA ülkelerinde faaliyet gösteren Minly, tohum yatırım kapsamında 3.6 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırım turuna 4DX Ventures, B&Y Venture Partners ve Global Ventures şirketleri liderlik etti. SB Projects kurucusu Scooter Braun ve GrubHub kurucu ortağı Jason Finger gibi bireysel yatırımcılar da tura katılım gösterdi Ayrıca ismi açıklanmayan çeşitli bölgesel fonlar dahil oldu. Bu yatırımdan önce bir tohum öncesi turu da gerçekleştiren Minly’nin aldığı toplam yatırım 4.3 milyon dolara ulaştı.

2020 yılında 5 ismin ortaklığı sonucunda kurulan Minly, ünlülerden selam videoları, kişisel video mesajlar ve çeşitli tebrik içerikleri almanızı sağlıyor. ODKA bölgesindeki pek çok ülkeden sporcu, şarkıcı ve oyuncuyu barındıran platform şu an 50 binden fazla müşteriye hizmet veriyor. Seçilen ünlüye göre içeriklerin fiyatı değişkenlik gösteriyor. CTO Mohamed El-Shinnawy, platformdaki ünlüler ve başarılı iş modeli sayesinde ‘sürpriz olmayan’ bir yatırım aldıklarını vurguluyor.

Minly yerine getirilen her etkileşimden belli bir komisyon ücretini kendine ayırıyor. Tabi miktar veya yüzde olarak bu konuda bir açıklama mevcut değil. Kalan ücretin tamamı ise doğrudan ünlülere aktarılıyor. Ancak platformun anlaşmalı olduğu dernek ve vakıflar için de bağış yapılması teşvik ediliyor. Böylelikle Minly’nin sadece bir iş modeli sunmaktan öte, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmesi hedefleniyor.

Yeni yatırım sayesinde platforma yeni ünlü isimlerin dahil edilmesi ve çekirdek ekibin genişletilmesi isteniyor. Mohamed El-Shinnawy’ye göre Minly’nin orta-uzun vadedeki hedefi; milyar dolar değerlemeye ulaşmak ve alanında lider isimlerden biri olmak. “Bulunduğumuz sektör henüz emekleme çağında olsa da hızla büyüyor. Minly ise bu alanda ODKA bölgesinin ilk unicorn’u olmak için gereken her şeye sahip.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir