Twitter’ın Clubhouse’u 4 milyar dolara satın almaya çalıştığı ortaya çıktı

Mart ayında içerik üreticileri için başlattığı hızlandırma programını duyurmasıyla birlikte sessizliğe bürünen Clubhouse, bomba bir dedikodu ile yeniden gündeme oturdu. Bu yılın başında 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan girişimin Twitter tarafından 4 milyar dolara satın alınmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

İlk olarak Bloomberg tarafından basına sızdırılan gelişmeler heyecan uyandırıcı olsa da şu anda geçerliliğini korumuyor. İki tarafa da yakın olan yetkililer, dedikoduların doğru olduğunu, ancak yaklaşık bir ay önce olumlu bir sonuca varılmadan görüşmelerin sonlandırıldığını belirtti.

Twitter’ın Clubhouse’la bağlantı kurması ile başlayan görüşmeler kendi başına olumlu bir sonuca yol açmasa da Clubhouse’u yeni bir yatırım turuna yelken açmaya itti. Gelecek hamleleri için nakit rezervi oluşturmak isteyen Clubhouse, satın alım dedikodularını takiben çıkan söylemlere göre şu anda yatırım turu düzenliyor. Yaklaşık 1 aydır yatırımcılarla görüştüğü belirtilen girişimin 4 milyar dolar değerleme üzerinden yatırım alması bekleniyor.

Pandemi döneminde geliştirdiği Spaces ile birlikte Clubhouse’a direkt rakip olması beklenen Twitter’ın genç girişime karşı nasıl bir yol haritası izleyeceği gizliliğini koruyor. İki tarafın ilerleyen zamanlarda iş birliğine gidip gitmeyeceği de hala büyük bir muamma.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir