İçgörü

Türkiye’nin Yükselen Yıldızı: Insider

0

Artık yıldız olmuş (parlayan, girişimci ve girişimci adaylarının karanlıkta yolunu aydınlatan) girişimleri masaya yatırdığımız bir seri olan Yükselen Yıldız serimizle karşınızdayız. Lütfen konseptin ismine takılmayın. Bu konseptle ilgili ürün geliştirme sürecindeyiz. Eğer bir girişimciyseniz bu sürecin ne kadar sancılı olduğunu tahmin edebilirsiniz 🙂

Bu serinin ilk yazısında TikTok’tan bahsetmiştik. Eğer okumadıysanız sizi hemen şöyle alalım. Bu yazıda ise yerli bir girişime mercek tutmak istedik. Türkiye çeşitli zorluklara rağmen harika girişimlerin (elbetteki ki harika girişimcilerin bunda rolü çok yüksek) olduğu bir ülke. Bu seriye hangi yerli girişimle başlayacağımızı düşündüğümüzde de iki ay önce Seri C turunda 32 milyon dolar yatırım haberini büyük mutlulukla yaptığımız Insider’dan bahsetmek istedik. 

Şirketin Künyesi

Insider, kurucu ortağı ve CEO’su olan Hande Çilingir’in tanımıyla online hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlar için bir büyüme yönetimi platformu. Büyümek ve yeni müşteriler kazanmak için dijital ortamda yapılan bütün maliyetleri optimize eden bir SaaS platform. Üstelik optimizasyon süreçlerinde yapay zekayı kullanıyor!

Biraz daha sundukları hizmet ve faydaya odaklanacak olursak, Insider dijital hizmet sağlayıcılarının kullanıcı edinimi (acquisition), kullanıcı dönüştürme (activation), sadık kullanıcılar yaratma (retention) gibi kullanıcı odaklı büyümenin yanı sıra, dönüşüm oranı (CR), müşteri edinme maliyeti (CAC), müşteri yaşam boyu değeri (LTV), ortalama sepet tutarı (AOV) gibi maliyet ve gelir kalemlerinin de sürekli takip ve optimize edildiği yapay zeka destekli bir büyüme platformu.

Insider Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Sayı

1) Şirketin Kuruluşu 2012 Yılının Sonlarına Denk Geliyor

Insider, 6 kurucu ortak tarafından 2012 yılının sonlarında kuruldu. Böylece pek çok markanın pazarlama faaliyetlerine katkı sağlayacak etkili araçlar geliştirilmeye başlandı.

2) 550 Kişiden Oluşan ve Sürekli Büyüyen Bir Ekip

Insider’ın şu an 550 (belki üstüne çıkmışlardır, sürekli işe alım yapıyorlar) çalışanı ile müşterilerine hizmet ediyor. Websitelerinde açık pek çok pozisyon var bizden söylemesi.  İş olanakları için websitelerini ziyaret edebilirsiniz.

3) 35 Farklı Milletten İnsan Çalışıyor

İş ortamında kültürel çeşitlilik son dönemlerin en popüler konularından biri. Farklı toplumlardan ve kültürlerden insanların birlikte bir şeyler üretmesinin yaratıcılığı çok arttırdığı düşünülüyor. Bu noktada Insider da içinde barındırdığı kültür çeşitliliği ile dikkat çekiyor.  Çok kültürlülüğün dibini sıyırıyorlar. 

4) 24 Farklı Ülkede Ofis

Başlık böyle olunca sanki bir emlak şirketi ya da ofis tedarik kurumu gibi gözükebilir fakat hayır bu şirket bir büyüme yönetimi platformu. Farklı pazarlarda müşterilerine hizmet vermek istedikleri için de agresif bir şekilde büyüyorlar.

5) 800’den Fazla Markaya Hizmet Veriyor

Insider içinde Marks and Spencer, Virgin, Uniqlo, Samsung ve Estée Lauder, Dominos, Toyota, Carrefour, IKEA, CNN  gibi çok geniş kitlelere hizmetlerini ulaştıran markaların da bulunduğu 800’den fazla markaya hizmetlerini ulaştırmış durumda. 

Kim İçin Neden Insider? 

TikTok hakkında bu kısmı yazmak çok kolaydı. Fakat Insider için tek bir kitle ya tek bir nedenden bahsetmek çok zor. Bu yüzden kısaca üç farklı grup için Insider’dan bahsedeceğim.

  • Çalışanlar için Insider: Hedef kitlesi dijitalde büyümeyi hedefleyen tüm kurumlar olan bir şirket olarak Insider dijitalleşmenin artması ile kendi sağladığı hizmetlerin de öneminin arttığı bir noktada pozisyonlanmış bir durumda. Agresif büyümesi, çeşitliliği ve kurum kültürüne yaptıkları vurgular ile çalışanlar için bir cazibe merkezi oluyorlar.
  • Toplum için Insider:  Ülkemize yatırım çeken, genç zihinlere istihdam sağlayan ve başarı hikayesi oluşturarak girişimcilere ilham veren Insider gibi tüm şirketler hem ülke ekonomisine çok önemli bir katkı sağlıyor hem de hepimize ilham veriyor.
  • Kullanıcılar için Insider: Dijital mecraları doğru kullanabilmek ve dijitalde büyümek günümüzde şirketlerin en çok odaklandığı noktalardan biri. Dijital büyüme stratejileri hedef odaklı ve yüksek verimli ama bu verimin arkasında doğru hedef kitle seçimi, kampanyaların takibi ve sürekli optimizasyon gibi işler yatıyor. Tüm bu işlemleri yapay zeka destekli tek bir platform üstünden takip etmek ise çok büyük kolaylık!

Fransız foodtech Ma Bonne Etolie, 1.8 milyon euro yatırım aldı

Önceki İçerik

Adobe Lightroom, film odaklı yeni ayarlara kavuşuyor

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir