Yatırım

Türk oyun stüdyosu Brew Games, Actera’dan 4 milyon dolar yatırım aldı

0
Brew games

Türk oyun stüdyosu Brew Games, Türkiye odaklı özel sermaye şirketleri arasında yer alan Actera‘dan 4 milyon dolar yatırım aldı. Yapılan yatırımla stüdyo; çalışan sayısını artırmayı, yazılım otomasyon süreçlerini geliştirmeyi, hypercasual ve hybridcasual oyunlar yayınlamayı hedefliyor.

Brew Games kurucu ortağı ve CEO’su Ufuk Benli, yatırımın ardından yaptığı açıklamada, Actera’ya ilişkin; “Brew Games ekibi olarak, Actera ile yaptığımız ortaklıktan dolayı çok heyecanlı ve gururluyuz. Türkiye özellikle mobil oyun geliştirmede son beş yılda büyük yol kat etti. Türk oyun şirketlerine yapılan yatırımların artarak devam ettiğini görüyoruz. Geliştirdiğimiz oyunları dünyanın beğenisine sunmanın yanı sıra sektörümüze yeni yetenekler kazandırmak için de elimizden geleni yapacağız. Bu doğrultuda staj programları, eğitimler ve seminerler düzenleyerek ülkemizin hem katma değerli yazılım ihracatına, hem de insan kaynağı yetiştirilmesine fayda sağlamayı hedefliyoruz.” cümlelerini kurdu.

Öte yandan Actera ise; “Türkiye, yetenekli insan kaynağı ve uluslararası başarılarıyla dünya çapında bilinen bir mobil oyun geliştirme merkezi haline geldi. Yatırım yaptığımız Brew Games’in ekibine ve oyun geliştirme potansiyeline olan inancımız tam. Brew Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ortaklık sürecinde Brew Games’in danışmanlığını Acar & Ergönen Avukatlık Bürosu, Actera’nın danışmanlığını ise Core Finance, Verdi Avukatlık Ortaklığı ve PricewaterhouseCoopers üstlendi.

Hindistan merkezli Infra.Market, 100 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Garanti BBVA Partners 2021 ilk dönem girişimleri belli oldu

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir