Toptan mağazaları tek bir platformda buluşturan girişim: Toptan App

Hüseyin Burak İnci tarafından şubat ayında kurulan ve geçtiğimiz ay faaliyetlerine başlayan Toptan App, Türkiye’nin toptan tekstil merkezi olan Merter, Güngören, Laleli ve Osmanbey bölgelerindeki toptan mağazalara tek bir platform üzerinden ulaşılmasını sağlıyor. Tüm süreci dijital dünyada gerçekleştiren girişim, toptan mağazaları gezerek zaman harcamak istemeyen kişilerin ürün seçme ve sipariş verme sürecini kolaylaştırıyor.

Toptan App’in kuruluş hikayesi, kurucu Hüseyin Burak İnci‘nin kendi iş geçmişine dayanıyor. Aile şirketi olarak Merter, Güngören ve Beyazıt bölgelerinde toptan mağazalarda tecrübe edinen İnci, toptan giyim piyasasının ihtiyacının dijital dünyada yattığını fark ediyor. Böylelikle genç yaşlarında doğan girişimcilik merakını aktaracak bir fikre kavuşan İnci, Toptan App’in temellerini atıyor.

Toptan mağazalar ile toptancı müşteriyi buluşturmayı hedefleyen Toptan App, şu anda 19 aktif mağazadan 95 ürüne sahip. Hem App Store, hem de Google Play Store‘da uygulamaya sahip olan yerli girişim, yakın tarihte gerçekleştireceği pazarlama stratejisi ile 100’lerce mağazaya kısa sürede ulaşmayı hedefliyor.

Yerli girişim, uzun vadeli gelecek planlarında ise; Merter, Güngören, Laleli ve Osmanbey piyasasındaki toptan mağazaların %80-90’lık kısmına erişmek istiyor. Bu bölgelerin müşteri kitlesinin bir çoğunluğunun global pazarda olması, Toptan App’in çalışmalarının aynı zamanda globale yönelik olmasını sağlıyor.

Kuruluşundan bu yana herhangi bir yatırım almamış olan Toptan App, önümüzdeki aylarda girişim hızlandırma programlarına başvuru gerçekleştirecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir