Dijital

TikTok’un çatı şirketi BytDance, Vigo uygulamalarını kapatmaya hazırlanıyor

0
bytedance

TikTok’un çatı şirketi konumunda olan ByteDance, Hindistan’da oldukça kullanılan Vigo uygulamalarını kapatarak kullanıcıların günümüzün popüler uygulaması TikTok’a yönelmesini istiyor. Vigo uygulamaları, kullanıcıların Bollywood şarkılarıyla birlikte kullanıcıların tam senkron içerikler oluşturmasını ve bunları paylaşmasını sağlıyor. Bu iki uygulama (Vigo Video ve Vigo Lite), Ekim ayı sonunda kullanıcılara veda edecek.

Uygulamayı kullanan kişiler için bugün ByteDance aracılığıyla bir veda mektubu paylaşıldı. Şirket, uygulamanın kapanacağı için üzgün olduğunu belirtirken alınan bu karar için herhangi bir açıklamada bulunmadı.

TikTok’tan farklı olarak BytDance’ın en popüler uygulamaları olarak görülen Vigo’nun Video ve Lite uygulaması, dünyanın en büyük ikinci internet pazarında rekabet etmekte zorlandı. TikTok’un Hindistan’da 200 milyon kullanıcısı bulunurken Vigo’nun uygulamalarını ise sadece 4 milyon kişi kullanıyor. Video odaklı uygulama yıllık 1 milyondan az kullanıcıya sahip. Lite uygulaması, bu süre zarfında düşüş yaşadı.

İki uygulama için de Hindistan hedef pazar olarak görüldü. Buna rağmen Bangladeş gibi komşu ülkelerde de bu uygulama kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Uygulamalar hali hazırda Orta Doğu ve Brezilya pazarlarından çekilmişti. Yine de uygulamaların faaliyetlerine son vermesi şaşırtıcı bir durum olarak değerlendiriliyor.

ByteDance’ın hali hazırda düşüncelerini arkadaşlarıyla paylaşmasına yardımcı olan Helo uygulaması ve Google Drive benzeri Lark uygulaması bulunuyor. Koronavirüs (COVID-19) pandemisinden sonra şirket, Lark kullanıcılarına süreç bitene kadar ücretsiz hizmet sunuyor.

Bugün Vigo uygulamalarındaki kullanıcılara yollanan mesajda, uygulama kullanıcılarının videolarını TikTok’a taşımaları için yardımcı olacakları açıklandı. Şirketin TikTok’a geçiş için mesajında, “Yeteneklerinizi daha büyük bir kitleye sunabileceksiniz. Sizi orada görmek için sabırsızlanıyoruz.” sözleri kullanılıyor.

Computex 2020, Covid-19 nedeniyle iptal edildi

Önceki İçerik

Rüzgar tribünleri aracılığıyla enerji kesimini önleyen Diffuse Energy 400 bin dolar tohum yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir