Yatırım

Tiger Global, 3.75 milyar dolarlık yeni fonunu oluşturmaya başladı

0
Tiger Global

Sizlere son olarak Checkout.com yatırımında üstlendiği liderlik ile bahsettiğimiz Tiger Global, aradan bir hafta bile geçmeden yeniden karşımızda. New York merkezli risk sermayesi şirketi, resmi açıklamalara göre yeni fonunu oluşturmak için kollarını sıvadı.

Tiger Private Investment Partners XIV adlı fon, taşıdığı sayının aksine Tiger Global’ın 13. yatırım fonu olacak. Geçtiğimiz yıl içinde bir dizi yüksek profilli yatırımla 12. fonunu tamamlayan şirket, yeni fonu mart ayına kadar tamamlamaya çalışacak.

Az çok tahmin edeceğiniz üzere fonun hedefi, Tiger Global standartlarına göre girişim dünyasının takipçilerini çok da şaşırtmayan cinsten. Bir önceki fona benzer finansal yapıtaşları belirleyen şirket, Tiger Private Investment Partners XIV kapsamında 3.75 milyar doları bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Uber’den Snowflake’e kadar birçok farklı şirkette hisse sahibi olan Tiger Global; Andreessen HorowitzLightspeed Venture Partners ve New Enterprise Associates ile sıkı bir mücadele içinde. Şirketin yeni fonu, bu isimlerin son atılımlarına cevap niteliği taşıyor. Çünkü bu 4 şirket de, 2020’nin sonlarına doğru ortalaması 4 milyar doları bulan bir dizi fon oluşturdu.

Girişimlerin IPO öncesi son yatırım turlarında rol almaya çalışan bu isimler, 2021’de de yine aynı görevi üstlenecek. Tiger Global bu süre zarfında Seri A ve B girişimlerine de odaklanacak; ancak asıl amacı rakipleri gibi IPO seviyesindeki girişimleri merceği altına almak olacak.

Samsung, Galaxy Unpacked 2021 ile bu yılki bombalarını duyurdu

Önceki İçerik

Medium, dijital kitap okuma platformu Glose’u satın aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir