Yatırım

Teslimat hizmeti sunan İspanyol girişim Glovo, 528 milyon dolar yatırım aldı

0

Geçtiğimiz yıl, COVID-19 ile birlikte evde geçirilen sürenin artmasıyla tüketiciler için teslimat hizmetleri temel bir ihtiyaç haline geldi. 2015 yılında İspanyada kurulan Glovo, mobil uygulaması ve İnternet sitesi üzerinden başta gıda olmak üzere sipariş edilen tüm ürünlerin teslimatını sağlayan bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Glovo, Lugard Road Capital ve Luxor Capital Group liderliğinde gerçekleşen Seri F turunda 528 milyon dolar yatırım aldı. Tura, Delivery Hero, Drake Enterprises ve GP Bullhound gibi şirketler katıldı.

Glovo “q-commerce” hizmetini, tüketicilere 30 dakika veya daha kısa sürede teslim etme teminatı sunuyor. Barselona’daki genel merkezinde ve dünyanın diğer ülkelerinde yer alan merkezlerine sağladığı istihdam Glovo‘un bugün Avrupa’da faaliyet gösterdiği 20 pazarda lider olma faaliyetlerini destekliyor.

Geçen günlerde haber başlıklarımıza taşığımız Berlin merkezli girişim Gorillas gibi Glovo’da pandemi döneminde yükselişe geçen teslimat hizmetlerinden biri. Glovo’un kurucu ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, “Bu yatırım, sektördeki lider konumumuzu hızlandırmamıza, Q-Ticaret bölümümüzü genişletmeye devam etmemize ve kategorilerimize yenilikler getirmemize olanak tanıyacak. Bu yatırımla birlikte müşterilerimize daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyoruz. ” dedi.

Şehir içinde tüketicilere istedikleri hemen her şeyi ulaştırabildiklerini söyleyen şirketin kurucu ortağı Sacha Michaud, Covid-19‘un bu dönemde teslimat pazarını dönüştürdüğünü ve bu dönüşümü Glovo olarak faydalarına çevirdiklerini söylüyor. ”Şehirde dolaşıp eşya satın almak için zaman harcamak yerine, istediğim her şeyi Glovo bana getirecek.” mottosuyla hareket ettiklerini söyleyen Michaud aldıkları yatırımı bu misyonu devam ettirmek için kullanacaklarını da belirtiyor.

Manticore Games, Seri C turunda 100 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Bilibili, oyun dağıtım platformu XD Network’e 123 milyon dolar yatırım yaptı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir