Tesla, şarj istasyonlarında restoran konsepti için patent başvurusunda bulundu

Tesla, restoran hizmeti verecek olan yeni bir ticari marka için patent başvurusunda bulundu. 27 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi‘ne yapılan başvuru, “Restoran hizmetleri, self-servis restoran hizmetleri ve paket servis restoran hizmetleri” kategorilerinde üç yeni ticari markayı kapsıyor.

Restoran konsepti ile lüks elektrikli otomobil şirketinin beraber nasıl işleyeceğine dair ilk sohbetler geçtiğimiz yıllarda bizzat Tesla tarafından başlatılmıştı. 2017 yılında CTO olan JB Straubel, katıldığı bir konferansta şirketin restoran işin girebileceğinden bahsetmişti. Elektrikli araç şarj istasyonlarının aynı zamanda yemek servisi yapmasını kapsayan fikre, “LA’deki yeni Tesla Supercharger lokasyonlarından birine eski bir araba, tekerlekli paten ve rock restoranı koyacağım.” ifadeleri ile Elon Musk da dahil olmuştu.

Restoran markası için Tesla‘nın ikonik T logosu, ticari marka haline getirilmek üzere kullanılacak. Şirket aynı zamanda ‘Tesla’ kelimesinin stilize edilmiş bir versiyonu için de Amerika Birleşik Devletleri Patent Ofisi’ne başvuruda bulundu.

Bu restoran fikrinin temeli, 1900’lerin başında Michelin lastiklerine talep yaratmak için Andre ve Edouard Michelin kardeşler tarafından atılmıştı. Bu sayede yol boyunca benzin istasyonlarının, otellerin ve restoranların kapsamlı bir haritasını oluşturdular. Tesla’nın projesi de bir noktada insanları Supercharger lokasyonlarına gitmeleri adına teşvik ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir