Girişim

Supermercato24, Polonya’da market hizmeti veren Szopi’yi satın aldı

0
supermercato24

İtalya’da market servisi hizmeti veren Supermercato24, Polonya’da aynı hizmeti veren Szopi‘yi satın aldı.

Szopi, Impera Alfa da dahil olmak üzere çeşitli yatırımcılardan 1,7 milyon euro kazanmıştı.

Supermercato24’ün Polonya’daki büyümesini hızlandırmaya yarayacak olan satın almada, iki platformun tam entegrasyonu 2020’nin başında tamamlanacak. Szopi’nin kurucuları ise İş Geliştirme ve Operasyona odaklanmak vizyonuyla Supermercato24 ekibine katılıyorlar.

szopi-market-teslim

ABD’deki Instacart’a benzer ve İtalya’da lider olduğunu iddia eden Supermercato24, müşterilerin yerel süpermarketlerden ürün sipariş vermelerini sağlıyor. Ama bunu bizim Banabi ya da Getir gibi yapmıyor, insanlar mağazaya girip istediği ürünleri seçip sipariş veriyor, sipariş verilen ürünler aynı gün içinde ya da ekstra ücret karşılığında 1 saat içinde eve getiriliyor. İtalya’nın 31 şehrinde bu hizmetin kullanıldığını da ekleyeyim.

Şirket Haziran 2018’de seri B turunda 13 milyon euro topladı. FII Tech Growth’un liderliğinde ilerleyen turun diğer yatırımcıları Endeavour Catalyst, Innogest ve mevcut yatırımcıları 360 Capital Partners oldu.

Aynı zamanda, bu satın almanın önemli noktalarından biri ise Szopi’nin Carrefour gibi perakende şirketleri ile anlaşmalı çalışabiliyor olması, çünkü Supermercato24 İtalya’da 20’den fazla perakende şirketi ile birlikte çalışıyor. Buda Polonya’da olası işbirliklerinin kapısını açıyor tabii.

“Satın alma, Avrupa’ya açılmayı hedefleyen uluslararası genişlemenin ilk adımını işaret ediyor”

Supermercato24 sözcüsü

2019’un ilk yarısında dijital reklam harcaması 57.9 milyar dolara ulaştı (IAB)

Önceki İçerik

#24 Havas İstanbul CEO’su Cüneyt Devrim – Caps Lock Podcast

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir