Teknoloji

Spotify, araç içi eğlence sistemi ‘Car Thing’i tanıttı

0
Spotify

Spotify, sürücülerin araçlarında rahatlıkla şarkı ve podcast dinlemesine sağlayacak olan araç içi eğlence sistemi Car Thing‘in ABD sürümünü resmi olarak tanıttı.

Spotify’ın 2019’da cihazı ilk defa göstermesinin ardından hiçbir haberin çıkmaması kullanıcılara Car Thing’in rafa kaldırıldığını düşündürmüştü. Ancak ortaya çıkan Spotify Car Thing fotoğrafları, cihazın nasıl bir tasarım ile karşımıza çıkacağını tüm detaylarıyla gözler önüne serdi.

carthing2

Seyir halindeyken müzik dinlemek, milyonlarca araç sahibinin en büyük tutkularından bir tanesi. Bu nedenle Spotify’ın yeni hamlesi müzik severlerin ilgisini çekecek.

Özellikle eski model otomobillerde kullanılabilecek Car Thing, temelde otomobilinizde eksik olan bilgisayarınızın yerini alacak. Küçük boyutuyla üstünde bir adet döner düğmeye, dört adet de fiziksel düğmeye yer veren cihaz, Spotify’dan müzikleri, haberleri, eğlence içeriklerini ve podcast’leri dinlemenize olanak tanıyacak.

Car Thing, temelinde hafif ve ince bir müzik oynatıcısı. Menülerinde gezinmek ve seçim yapmak için ses kontrolü, düğmeler, düğmeler ve bir dokunmatik ekran kombinasyonu sunuyor.

carthing3

Müzik çalmak için telefonunuzu araç sisteminize nasıl bağladığınıza bağlı olarak; cihazı Bluetooth, AUX veya USB kablosuyla çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, cihaz bir araç şarj cihazı ve USB-C kablosunun yanı sıra aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı tipte ön panel ve havalandırma yuvasıyla birlikte gönderildiği için Car Thing’i çeşitli şekillerde konsolunuza monte edebilirsiniz.

Fiyat etiketi 80 dolar olan bu cihaz, belirli bir süreliğine seçili Spotify kullanıcılarına ücretsiz olarak verilecek. Cihazı kullanmak içinse Wi-Fi ya da hücresel bağlantıya sahip bir akıllı telefon ve Spotify Premium hesabı gerekiyor.

Spotify’ın ilk özel donanım ürünü Car Thing şu anda yalnızca ABD’de bir grup davetli Spotify Premium kullanıcı grubuyla test ediliyor.

Şirket, ürünün lansman tarihi için henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak gelecekte Voice Thing ve Home Thing gibi ses kontrol cihazları üreterek donanım ailesini çeşitlendireceğini söyledi.

Evde spor girişimi Tempo, 220 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Bulut tabanlı yapay zeka yazılımları geliştiren SambaNova, 5.1 milyar dolar değerleme ile 676 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir