Yatırım

Sohbet ve tanışma uygulaması Blurry, 2 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

0
Blurry

İnsanların gizliliklerini koruyabildikleri, sohbetten keyif almayı öne çıkaran ve bu sırada yüzeysel olmaktan kaçınan Blurry, İbrahim Özer öncülüğünde Alesta Yatırım’dan 2 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Yerli girişim, aldığı yatırımı uygulamayı daha sık kullanılan bir platform haline getirmek için kullanacak. Bu kapsamda güncellemelerinin sıklığını artırarak pazarlama faaliyetlerine başlayacak. Türkiye‘de istediği kullanıcı sayılarına ulaştıktan sonra çok hızlı bir şekilde yurt dışına açılacak. 

Ozan Kazan Kazakoğlu ve Alperen Yılmaz tarafından kurulan Blurry, İbrahim Özer ve Alesta Yatırım‘dan aldığı destekle beraber henüz basına yansıtmadığı konseptleri birer birer gerçeğe dönüştürmeyi planlıyor. Girişim, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ismini duyurarak sektördeki büyük oyuncular arasında yerini almak istiyor.

Rakip sohbet uygulamalarına kıyasla çeşitli alanda mühim farklılıklar gösteren Blurry’de kimin kimi görebileceğini sohbet ederek kullanıcılar görüyor. Kullanıcılar, uygulamaya girerken sorulan sorularla kendilerine en uygun kişileri buluyor. Sonuçlara göre istedikleri kişiyle konuşma başlatabiliyorlar. Yalnız konuşulan kişilerin profilleri bulanık. Sohbet ilerledikçe bulanıklık azalıyor ve profiller netleşiyor. Bu sayede hem Blurry’nin köklerini oluşturan gizlilik kaybolmuyor, hem de insanlarla sohbet temelli bir tanışma gerçekleştirilebiliyor.

Koleksiyon ürünlerinin satışı için canlı yayın platform sunan Whatnot, 20 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Hisse senedi alım-satım uygulaması Midas, Deniz Ventures’dan 1 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir