Yatırım

Snap, lokasyon odaklı veri girişimi StreetCred’i satın aldı

0
Snap

Daha geçtiğimiz hafta ShareChat söylentileriyle başlıklarımızda yer edinen Snapchat çatı şirketi Snap, lokasyon odaklı veri girişimi StreetCred‘i satın aldı. Satın alım sonrası Snap ekibine katılan StreetCred kurucu ortakları Randy Meech ve Diana Shkolnikov, anlaşmanın finansal detayları hakkında yorumda bulunmadı.

Kurulduğu 2018 yılından beri toplamda 1 milyon dolar yatırım alan StreetCred, ilerleyen aylarda tekil faaliyetlerine son vererek tamamiyle Snap bünyesine katılacak. Girişimin sahip olduğu teknolojinin aylık 200 milyon kullanıcıya ulaşan SnapMap‘e entegre edilmesi bekleniyor.

Bu atılımla birlikte 2021’deki ilk satın alımını gerçekleştiren Snap, son olarak geçtiğimiz kasım ayında 70 milyon doları gözden çıkararak Voca.ai‘ı satın almıştı. Market uzmanları şirketin yapay zeka teknolojileri için Voca’nın kapısını çaldığını öne sürmüştü. Ancak tıpkı StreetCred basın açıklaması gibi, Snap’in Voca.ai’ı ne için kullanacağı resmi olarak açıklanmamıştı.

Yaptığı satın alımlarla birlikte çalışan kadrosunu da büyüten Snap’in New York merkezli StreetCred’in tüm ekibini alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Şirketin gizliliğe verdiği önemi göz önünde bulundurduğumuzda bu bilgiye yakın zamanda erişemeyeceğimizi söylemek yalan olmaz.

Yerli oyun stüdyosu Hoody Studios, WePlay Ventures’dan tohum yatırım aldı

Önceki İçerik

LAUNCHub Ventures, Güney Avrupa odaklı yeni fonunu oluşturdu

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir