Yatırım

SMS odaklı pazarlama girişimi Postscript, Seri B turunda 35 milyon dolar yatırım aldı

0
Postscript

Shopify mağazaları için kısa mesaj pazarlama platformu sunan Postscript, 35 milyon dolar yatırım alarak Seri B turunu kapattı. Tur; YC Continuity Fund, OpenView ve adı açıklanmayan diğer şirketlerin katılımıyla Greylock tarafından yönetildi.

Aralık 2019’da tohum yatırım alan girişim, kurucu ortak Adam Turner‘ın açıklamasına göre elde ettiği gelir sebebiyle A turunu atladı ve B turuna odaklandı.

Postscript’in platformu, başlangıçta Shopify mağazalarının mevcut müşterilere pazarlanması için daha çok tek yönlü bir yayın olarak düşünüldü; ancak artık müşterileri memnun kılmak adına abonelik yenileme ve sipariş iptali gibi daha fazla iki yönlü etkileşime girmeye çalışıyor.

Doğrudan Shopify ve Shopify Plus satıcılarıyla bağlantı kurmak için tasarlanan Postscript; markaların listeleri segmentlere ayırması, derin veri akışları oluşturması ve tüketicilerin gelen kutusunu mesajlarla boğmamak için birçok yol sağlıyor.

Girişimin amacı, SMS yoluyla abonelik yönetimi ve ürün incelemesi gibi işlemler yaparken aynı zamanda kişisel verileri korumak. Ki, yanındaki isimlere bakacak olursak bu konuda geri kaldı demek yalan olur. Postscript’e Brooklinen, Native, Staud, HydroJug ve FanJoy dahil 3.500’den fazla marka güveniyor.

Cashify, Hindistan’daki ikinci el telefon pazarı için 15 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Online etkinlik platformu Hopin 400 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir