Yatırım

Sızdırmazlık test cihazları geliştiricisi Adlema, 1 milyon TL yatırım aldı

0
ADLEMA

İmalat sektörü için son derece önemli bir özellik olan sızdırmazlıkla ilgili katma değerli cihazlar ve sistemler üreten Adlema, TRAngels‘dan 1 milyon TL yatırım aldı.

İstanbul merkezli girişim, endüstriyel ürünler için son derece önemli olan sızdırmazlık özelliğinin, hızlı, ekonomik ve güvenilir biçimde kontrol edilmesini sağlayan test cihazları geliştiriyor. İTÜ Çekirdek TÜBİTAK BİGG Programı girişimi olan Adlema, İTÜ Big Bang‘de finalist olarak ödül almıştı. Buna ek olarak girişim TÜBİTAK ve KOSGEB desteklerinden de yararlanmıştı.

Yatırımın ardından konuşan Adlema Kurucu Ortakları Barış Hökevek ve Çağdaş Mut; “Tubitak onayı ve desteği ile İTÜ Arı Teknokent bünyesinde kurduğumuz Ar-Ge merkezimiz ve İstanbul’da bulunan satış ve destek ofisimiz ile sızdırmazlık testleri konusunda her zaman öncü ve yenilikçiyiz. Türkiye’de bu konuda uzmanlaşarak faaliyet gösteren tek yerli firma olmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Sızdırmazlık testleri konusunda farklı yöntemler ve uçtan uca çözümlerimizle yerli üreticimizin rekabet gücünün arttırılmasına destek olurken, ihracatımızla da ülkemize katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Alanımızda dünyada söz sahibi olmak amacıyla çıktığımız yolda TRAngels’ın bu hayalimize ortak olmasından dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Güzellik salonu rezervasyon platformu Fresha, 100 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Otomotiv odaklı açık artırma platformu Motorway, 67.7 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir