Singapur merkezli kariyer platformu Glints, Seri C turunda 22.5 milyon dolar yatırım aldı

Singapur merkezli kariyer platformu Glints, Seri C yatırım turunda 22.5 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım, Japonya merkezli insan kaynakları firması PERSOL Holding liderliğinde gerçekleşti.

Günümüzde insanlar iş bulmak için online kariyer platformlarına yönelmiş durumda. Hem ülkemizde, hem de globalde kariyer platformlarına artan ilgi sebebiyle, bu alanda çalışan girişimlerin yatırımcı tarafında da ciddi bir artış söz konusu. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda iş bulma platformu jobandtalent’ın yatırım haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu alanda yaşanan son gelişme Glints’den geldi.

Kariyer platformu olarak faaliyet gösteren Singapur merkezli Glints, Seri C turunda 22.5 milyon dolar yatırım aldı. Girişimin bugüne kadar aldığı yatırımı 33 milyon dolara yükselten tura PERSOL Holding liderlik etti. Diğer yatırımcılar arasında; Monk’s Hill Ventures, Fresco Capital, Mindworks Ventures, Wavemaker Partners, Flipkart’ın kurucu ortağı Binny Bansal ve Eski Goldman Sachs Çin Başkanı ve ortağı Xiaoyin Zhang yer aldı.

Glints’in kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Oswald Yeo, gerçekleştirilen seri C yatırım turunun Güneydoğu Asya’daki bir yetenek platformu için bugüne kadarki en büyük yatırım turu olduğunu aktardı.

Glints, Güneydoğu Asya’nın en büyük kariyer gelişimi ve işe alım platformu. 2013 yılında Singapur’da kurulan girişim, insanların potansiyellerini keşfetmesi için 1.5 milyondan fazla yetkili profesyonele ve 30.000 kuruluşa ev sahipliği yapıyor. Her gün, kuruluşların harika takımlar oluşturmasına ve yeteneklerini büyük fırsatlarla eşleştirmesine yardımcı oluyor.

Glints’in LinkedIn, JobStreet ve CakeResume gibi pazarlarında aktif olan diğer iş platformlarından ayrılan faaliyetlerinden biri, kariyerlerini ilerletmek isteyen insanlar için “tam bir hizmet yığını” oluşturması. Girişim, her ay 7.000’den fazla aktif listeye ve 4 milyon ziyaretçiye sahip olan iş pazarına ek olarak; ayrıca çevrimiçi sınıflar gibi topluluk özellikleri ve beceri eğitimini kullanıcılarına sunuyor.

Glints’in değer önerilerinden biri de, özellikle teknoloji odaklı şirketlerin bölgesel yetenek eksikliğiyle başa çıkmalarına yardımcı olması. Aldığı bu yatırımla birlikte bakalım Glints, teknoloji devlerinin derdine çare olabilecek mi?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir