Yatırım

Sinch, SMS çözümleri sağlayıcısı MessageMedia’yı 1.3 milyar dolara satın aldı

0
Sinch

Müşteri iletişimine yönelik servisleriyle Twilio ile başa baş mücadele eden Sinch, rekabeti daha da kızıştıracak finansal bir hamleye imza attı. İsveçli şirket, işletme-müşteri iletişiminde SMS kanalını ortaya koyan MessageMedia‘yı 1.3 milyar dolara satın aldı.

Anlaşmanın 1.1 milyar doları nakit ödenirken, geriye kalan 2 milyon dolar Sinch hisseleri üzerinden tamamlanacak. İmzaları bu hafta içinde atılan satın alım, hukuksal anlamda yılın 2. yarısı içinde resmiyete dökülecek.

Henüz 2 hafta önce 1.1 milyar dolar yatırım alarak başlıklarımıza konuk olan Sinch‘in satın alım için ihtiyaç duyduğu nakiti yatırımla karşıladığı düşünülüyor.

Avustralya merkezli MessageMedia, şirketlerin SMS’ler aracılığıyla müşterilerle iletişime geçmesini sağlıyor. İşletmeler; reklam, teknik servis ve müşteri geri dönüşleri gibi birçok konu başlığı altında MessageMedia’dan faydalanabiliyor. Web, API ve sistem entegrasyonu olmak üzere 3 farklı platform üzerinden hizmet veren şirket, 1 ay içinde 400 milyonun üzerinde SMS gönderiyor.

Satın alım çoğu kişi adına sürpriz niteliği taşısa da bir süredir bekleniyordu. Twilio’nun geçtiğimiz ay ZipWhip‘i satın alarak SMS marketine hızlı bir giriş yapması, Sinch’in de benzer bir hamle gerçekleştirmesini kaçınılmaz hale getirmişti. Sinch de ZipWhip’e aradığı cevabı MessageMedia’da buldu.

İçerik yönetim platformu Contentstack 57.5 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Çalışan verilerini bir araya getiren girişim ChartHop, 35 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir