Shopify entegrasyonu ile birlikte TikTok üzerinden satış yapmak kolaylaşıyor

Günümüzde alışveriş özelliğine sahip olmayan bir sosyal medya platformu bulmak neredeyse imkansız. Instagram’dan tutun Facebook’a kadar çoğu platform üzerinden alışveriş yapılabiliyor. TikTok da bu platformlardan biri.

Bugün gerçekleştirilen resmi açıklama ile alışveriş özellikleri için yepyeni bir dönem başlatan Çinli sosyal medya devi, TikTok for Business çatısı altında Shopify‘la partnerlik kurdu. Partnerlik kapsamında, TikTok For Business hesabına sahip Shopify satıcıları, TikTok profillerine Shopify’a bağlanan bir alışveriş sekmesi ekleyebilecek ve ödeme için doğrudan çevrimiçi mağazalarına bağlanan bir mini vitrin oluşturmak için ürün kataloglarını senkronize edebilecek.

Buna ek olarak yeni iş birliği, organik TikTok gönderilerinde ürünleri etiketlemek için kullanılabilecek Shopify bağlantıları oluşturulmasına da izin verecek. Platformun kullanıcıları, doğrudan satıcının vitrininden alışveriş yapmayı veya satıcının TikTok’taki videolarında etiketli bir ürüne tıklayarak ödeme için satıcının çevrimiçi mağazasına gitmeyi seçebilecek.

Shopping pilot uygulaması şu anda ABD ve İngiltere‘deki Shopify satıcıları tarafından kullanılabiliyor. Önümüzdeki haftalarda Kanada’dan seçilen bir satıcı grubu da pilot uygulamaya dahil olacak. Olumlu sonuçlar elde edildiği takdirde özellik önümüzdeki aylarda ek bölgelerde sunulacak.

2021’in ilk çeyreğinde sosyal ticaret kanallarının kullanımında %76 artış gören Shopify, bu iş birliği ile TikTok’a daha da entegre olmayı ve satıcıları tüketicinin bulunduğu yere ulaştırarak sosyal ticaret özelliklerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir