Yatırım

Satış yönetim platformu SalesLoft, 100 milyon dolar yatırım aldı

0
SalesLoft

Satış sırasında ve sonrasında ürün sahiplerine platformu üzerinden yardımcı olan SalesLoft, Seri E turu kapsamında 100 milyon dolar yatırım aldı. Tur sonrası değerlemesi 1.1 milyar dolara yükselen girişim, adını Atlanta çıkışlı unicorn’ların arasına yazdırdı.

Yapay zeka destekli platformu ile satış işlemlerine dijital dünyada liderlik eden girişim, son olarak 2019 yılında 70 milyon dolar yatırım almış; ve değerlemesini de 600 milyon doların üstüne taşımıştı. Yine aynı sana içinde ekibini güçlendirerek Atlanta merkezini büyütmüştü. Hatta girişimin bu hamlesi, Silikon Vadisi‘ne taşınacağı ile ilgili dedikodulara da cevap olmuştu.

Satış yönetimi alanındaki en büyük isimlerden biri haline gelen SalesLoft, tahmin edeceğiniz üzere pandemiyle birlikte popülerliğini arttırdı. Kullanım oranını iki katına çıkararak güçlü işlem kapasitesini gözler önüne serdi. Ancak bu gelişme, Amerikalı girişim için çok da sürpriz olmadı. Çünkü SalesLoft, bir tık daha yavaş olsa da 2019’da da benzer bir büyüme temposu gösteriyordu. Zaten o zamanki Seri D turunun temeli de bu tempoya dayanıyordu.

Google ve LinkedIn gibi yüksek profilli yatırımcıları yönetim kurulunda barındıran girişimin iş birlikleri günden güne artıyor. IBM, Dell ve Cisco gibi isimlerle sıkça birlikte çalışan SalesLoft, yakın zamanda partnerlerinin arasına 3M, Standart & Poor ve Cargil gibi isimler ekledi. Özellikle orta sınıf marketlere yönelik satış yapan şirketler SalesLoft’un yardımına sıkça başvuruyor.

Clari, Gong ve Salesforce ve mücadele eden SalesLoft’un yol haritası şu an için bilinmiyor. Girişim yeni yatırımını ne için kullanacağını basına açıklamadı.

Tarvenn Ventures, 2020’de 18 yatırım yaptı

Önceki İçerik

#71 Charmy’nin kurucu ortakları Ahmet ve Buğra – capslock podcast

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir