Yatırım

Satış hazırlık platformu MindTickle, 100 milyon dolar yatırım aldı

0
MindTickle

Küçük ve büyük ölçekli işletmelerin satış operasyonlarını geliştirmek için satış hazırlık platformu sunan MindTickle, 100 milyon dolar yatırım aldı. SoftBank liderliğinde gerçekleşen yatırım turu sonrası girişimin değerlemesi 500 milyon dolara ulaştı.

Günümüzde satış operasyonları özellikle orta ve büyük ölçekli şirketler için önemli bir konu olarak dikkat çekiyor. Özellikle COVID-19 ile birlikte şirketlerin satış operasyonlarının ciddi bir şekilde sekteye uğradığı şu günlerde, satış yapabilme becerisi çok daha önemli bir konu haline geldi. MindTickle, şirketlerin satış operasyonlarını geliştiren bir platform olarak bu konuda şirketlere destek sağlıyor.

MindTickle, hızlı büyüyen şirketlerin satış ekiplerini ve ortaklarını ölçeklenebilir ve etkili bir şekilde hazırlamalarına yardımcı olan onboarding, ürün eğitimi, koçluk ve sürekli hazırlık için bir satış etkinleştirme platformudur. Girişim, yeni satış temsilcileri için rampa sürelerini azaltmada ve tüm satış ekibinin verimliliğini artırmada başarılı olduğunu kanıtlamış durumda.

MindTickle, SoftBank liderliğinde gerçekeleşen yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı. SoftBank Vision Fund 2, Pune ve San Francisco merkezli girişimin yeni yatırım turuna liderlik etti. MindTickle’ın mevcut yatırımcıları; Norwest Venture Partners, Accel Partners, Canaan, NEA, NewView Capital ve Qualcomm Ventures da yatırım turuna katılan diğer isimler arasında yer aldı.

Yatırım turuyla birlikte dikkatleri üstüne çeken MindTickle, Avrupa ve Amerika operasyonlarını büyütmeye başlayacak. Bakalım önümüzdeki süreçte, şirketin operasyonu ne şekile evrilecek?

Reliance Retail, mobilya satış platformu Urban Ladder’ı satın aldı

Önceki İçerik

Yolda, DSV ile anlaşarak hizmet ağına Avrupa’yı ekledi

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir