Revolut, 33 milyar dolar değerleme ile 800 milyon dolar yatırım aldı

Son olarak geçtiğimiz yılın mart ayında ABD açılımı ile adından söz ettiren Revolut, sürpriz bir yatırım haberiyle geri döndü. İngiltere merkezli fintech devi, rekor niteliğindeki Seri E turu kapsamında 800 milyon dolar yatırım aldı. Softbank Vision Fund 2 ve Tiger Global liderliğinde gerçekleşen turla birlikte girişimin değerlemesi 33 milyar dolara çıktı.

Hatırlarsanız Revolut, son yatırımını yaklaşık bir buçuk yıl önce almıştı. TCV liderliğinde Balderton Capital ve DST Global gibi isimlerin katılımıyla Seri D turunu tamamlayan girişim, kasasına 500 milyon dolar nakit koymuştu. Hatta değerlemesini de 5.5 milyar dolara yükseltmişti.

Aradan geçen 17 ayda Revolut inanılmaz bir büyümeye imza attı. Hem yıllık gelirini, hem de kullanıcı sayısını ciddi ölçüde artıran girişim, değerlemesini 7 katına çıkardı. Multi milyar dolar değerlemeye sahip olan sayılı özel şirketlerin arasına adını yazdıran Revolut’un güncel değerlemesi, Klarna ve Stripe gibi isimleri takip ediyor.

Dijital bankacılık, ülkeler arası para transferi ve taksitlendirme gibi çeşitli fintech hizmetleri sunan Revolut, finansal teknoloji dünyasının SuperApp’i olarak biliniyor. 16 milyon aktif kullanıcıya hizmet veren girişim, ayda 150 milyonun üzerinde işleme ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda daha çok neobanka yapısına bürünen girişimin kilit özelliğini hız oluşturuyor. Girişim, hesabınızı açtıktan 5 dakika sonra para havale edebilmenize imkan sağlıyor. Her ne kadar temelini dijital platformlarla atmış olsa da isteyen kullanıcıları için fiziksel kartlar da çıkarıyor.

Bir önceki yatırımıyla birlikte global açılımına odaklana Revolut, yeni yatırımı kapsamında dijital altyapısına odaklanacak. Bu hedefte önümüzdeki aylarda kullanıcı arayüzüne yönelik değişiklikler gerçekleştirecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir