Yatırım

Operatör makineleri geliştiren Rapid Robotics, Seri A turunda 12 milyon dolar yatırım aldı

0
rapid robotics

Robotik makine operatörleri geliştiren Rapid Robotics, mevcut yatırımcıları Bee Partners, Greycroft, 468 Capital ve NEA liderliğindeki Seri A turunda 12 milyon dolar yatırım aldı.

Rapid Robotics’in geliştirdiği makineler; ısı ile damgalama, raptiye yerleştirme ve tampon baskı gibi küçük fabrikaların yeteri kadar insanı işe almakta güçlük çektiği basit işleri yapıyor. Şirketin en büyük eksikliği, fabrika görevlerinin %80’ini gerçekleştiren makine operatörlerinde görülüyor.

Rapid Robotics CEO’su Jordan Kretchmer; “Bu sorunu çözmezsek, ABD’li üreticiler küresel bir pazarda asla rekabet edemeyecekler.” dedi. Bunu takiben Rapid Robotics, makine görevlerini otomatikleştirmek için ilk uygun fiyatlı robotik çözümü olan Rapid Machine Operator‘ı piyasaya sürdü.

Rapid Machine Operator; enjeksiyon kalıplama, tampon baskı ve ısı ile damgalama gibi yaygın makine çalıştırma görevlerini gerçekleştirmeye hazır olan hepsi bir arada bir robotik çözümü.

Diğer robotların aksine RMO, makine görüşü ve önceden eğitilmiş yapay zeka ile eksiksiz olarak geliyor; böylece bir günden daha kısa sürede çalışmaya başlıyor. Rapid Machine Operator filosunun tamamı, uzmanlık ve yeni becerileri bulut aracılığıyla paylaştığından, zamanla yetenekler kazanıyor.

Her bir RMO, tablet aracılığıyla kontrol edilip ihtiyaç duyulduğunda yeni görevler için ek ücret ödemeden sahada hızlı bir şekilde üretilebilen 3B yazdırılmış tutucular kullanılarak kolayca yeniden kullanılabiliyor.

Yılda yalnızca 25.000 dolar karşılığında temin edilebilen ve programlama, sistem entegrasyonu, özel donanım veya robotik becerisi gerektirmeyen RMO; üreticilerin önceden eğitilmiş bir Cobot’un saatler içinde kolayca dağıtmasını, gerektiğinde görevler arasında hareket ettirmesini ve aylar içinde yatırım getirisini görmesini sağlıyor.

Kurumsal odaklı finansal yazılım şirketi OneStream, 200 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Fazla Gıda’dan tasarrufa yönelik yeni uygulama: FAZLA

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir