Online market platformu Mercato, Seri A turunda 26 milyon dolar yatırım aldı

Online market platformu Mercato, Seri A yatırım turunda 26 milyon dolar yatırım aldı.

Mercato, yemek sektöründe derin kökleri olan bir girişim. Kendi üstüne kayıtlı özel depoların aksine marketleri kullanımı kolay e-ticaret ve servis araçlarıyla güçlendiriyor. Yani bireysel ağını, marketlerin daha fazla satış yapmasını ve iş dünyasında yerlerini sağlamlaştırmasını sağlayarak oluşturuyor.

Mercato’nun temelleri; kuruculardan Dave Bateman, Bobby Brannigan, Michael Mason ve Matthew Alarie’ın babasının mağazasını modernize etmek için yazılım sistemleri oluşturarak son şirketinden bazı mühendisleri işe almasıyla atılıyor. Ancak ekip kısa bir süre sonra Brannigan’ın babasına yardım etmekten daha fazlasını yapabileceğini fark edince, bu ufak uğraş bir girişime dönüşüyor.

Sonuç olarak Mercato, daha küçük marketlerin ve özel gıda mağazalarının Instacart veya Amazon Fresh gibi bir market dağıtım hizmeti ile ortak olmak zorunda kalmadan; marketlerin teslimat hizmetlerini kullanıcılarına sunabilmelerine olanak sağlayan bir çevrimiçi platform sunuyor.

Bugün bu çözüm; mağazaların müşterilerinin ne aradığını; müşterilerin aradıkları ürünleri nereden bulabileceklerini; ürünlerini nasıl fiyatlandıracaklarını; ve mağazalarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak diğer bilgileri anlamalarına yardımcı olan bir veri analizi aracı içeriyor. Brannigan, Mercato’nun mağazaların kendi sistemleri aracılığıyla envanter satın almasına yardımcı olmak için de bir tedarik platformu eklemeye çalıştığını aktarıyor.

Mercato, aldığı 26 milyon dolar Seri A yatırımı ile birlikte operasyonlarını bakalım ne seviyeye çıkarabilecek? Bekleyip göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir