Yatırım

Not alma uygulaması Mem, Andreessen Horowitz liderliğinde 5.6 milyon dolar yatırım aldı

0
Mem

Not alma uygulamaları günümüzde üretkenlik kategorisinde oldukça revaçta olan ve rekabetin arttığı bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda faaliyet gösteren ve bugün başlıklarımıza konuk olan Mem de bu rekabete dahil olan isimlerden.

Kevin Moody ve Dennis Xu tarafından kurulan Mem, a16z liderliğinde; Cultural Leadership Fund, Floodgate, Unusual Ventures and Shrug Capital katımı ile gerçekleşen tohum yatırım turunu 5.6 milyon dolar yatırım ile noktaladı. Tur; Harry Stebbings, Julia Lipton, Tony Liu, Rahul Vohra ve Todd Goldberg gibi isimlerin bulunduğu bir grup melek yatırımcıya da ev sahipliği yaptı.

Apple not kadar basit bir grafik veri tabanı tarafından desteklenen Mem, ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Temelde çok düşünülmeden hızlıca not almayı sağlayan bir uygulama olarak oluşturulan uygulama, ilerde daha büyük hedeflere sahip. Girişim ekibi, artırılmış gerçeklik ve makine öğrenimi gibi yöntemler kullanarak platformlarını geliştirmeyi planlıyor.

Mem, aynı zamanda klasörlere ve bağlantılara gerek olmadığını düşünen hafif organizasyon mantığında çalışıyor. Katı hiyerarşik düzenlemeleri bir kenara bırakan platform, kullanıcılarına kişileri veya konuları hızlıca etiketleyebilecekleri bir sistem sunuyor. İş akışını ve kronolojik sıralamayı kullanıcılarına gösteren Mem, anımsatıcı ayarlanması gibi özelliklere de sahip.

Girişim gelecekte tahmin edilebilecek kadar büyük ölçekli olmasa da stabil bir büyümeye sahip. Masaüstü uygulamasının işlevselliği, kullanıcılara sağladığı rahatlıklar gibi faktörler ele alındığında platform için gidişatın iyi yönde gittiği görülüyor.

İşletmeler için kodsuz yazılım araçları sunan Bryter, 66 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Dijital yatırım platformu Groww, 83 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir