Yatırım

Norveç merkezli çevrimiçi market Kolonial, 265 milyon dolar yatırım alarak isim değiştirdi

0
Kolonial

Çevrimiçi marketler hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Artık marketleri uzun saatler gezmeden tek tıkla ihtiyacımız olan her şeye ulaşabiliyoruz. COVID-19 ile birlikte bu alana yönelen girişimlerin sayısında ve niteliğinde büyük bir değişiklik gözlemleniyor. Bugün, Norveç’in önde gelen çevrimiçi marketlerinden biri olan Kolonial, 265 milyon dolar yatırım alarak adını Oda olarak değiştirdi. Tur; Kinnevik, Softbank ve Prosus liderliğinde gerçekleşti.

Oda’nın misyonu, çoğu rakip girişim gibi dünyada en çok tercih edilen çevrimiçi market olmak. Oda, 2020’de İngiltere’nin önde gelen çevrimiçi marketlerinin depoda çalışma saati başına işlenen birim ölçüsüne kıyasla (169 UPH’sine kıyasla 212 UPH) verimlilik açısından şu an dünya lideri konumunda. Oda’nın sektördeki rakiplerinden farklı iş modeli, çalışanların refahına ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı onu öne çıkaran özelliklerinden.

Kinnevik CEO’su Georgi Ganev;” Oda’daki uluslararası genişleme planları bizi heyecanlandırıyor. 2018’deki ilk yatırımımızdan bu yana, büyüme ve verimlilik üzerine odaklanmaları bizi sürekli olarak etkiledi ve sipariş karşılama operasyonlarında birinci sınıf verimlilik seviyelerine ulaşmalarını gördük. Oda’nın büyüme planlarını ve uluslararası genişlemesini desteklemek için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Kolonial, aldığı bu yatırım ve yeni ismi Oda ile uluslararası genişleme planlarını finanse edecek. Girişimin hangi ülkelere öncelik vereceği henüz bilinmiyor.

Bulut odaklı içerik yönetim platformu Box, 500 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Gençlere yetişkin hayatını öğretmeyi amaçlayan Realworld, 3.4 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir