Yatırım

NFT temelli oyun girişimi Mythical Games, 75 milyon dolar yatırım aldı

0
Mythical Games

Blockchain teknolojisi ile oyunlar geliştiren yeni nesil oyun stüdyosu Mythical Games, Seri B turunda 75 milyon dolar yatırım aldı. WestCap tarafından yönetilen tura, mevcut yatırımcılar 01 Advisors ve VaynerFund katıldı.

Geleneksel video oyunlarında oyuncular, oyun dışında kullanımı olmayan ve kolayca başka oyunculara aktarılamayan oyun içi öğeler için gerçek para ödüyor. Los Angeles merkezli Mythical Games, NFT teknolojisi sayesinde oyunlardaki dijital öğeleri NFT’lere dönüştürerek bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

Mythical, aynı zamanda oyuncuların ortak bir ortamda buluşup oyun oynayabileceği ve etkileşimde bulunabileceği blok zinciri tabanlı bir PC oyunu olan Blankos Block Party‘nin de geliştiricisi.

Henüz beta aşamasında olan Blankos Block Party, oyun esnasında kazandığınız, satın aldığınız veya sattığınız Funko Pop tarzı karakterler barındırıyor. Böylelikle girişim, özelleştirilebilen veya dekore edilebilen karakterlerin alıp satılabilecekleri potansiyel bir pazarı test ediyor.

Blankos Block Party’de oyuncular şu anda 100.000’den fazla NFT’ye sahip. Girişime göre, oyunun izleyicileri artmaya devam ettikçe, öğelerin sıfırdan piyasaya sürülmesi daha kıt hale gelecek ve bu da ikincil pazarlardaki değerlerini artıracak.

Mythical Games, tüketicilerin oyun içi kullanım kapsamında kendi NFT’lerini geliştirip ticarileştirebilecekleri platformlar olan Mythical Economic Engine ve Mythical Marketplace‘i de destekliyor.

Mythical Marketplace aracılığıyla, oyuncular oyun içinde kazandıkları NFT’leri gerçek para karşılığında orijinallik kanıtı ile güvenli bir şekilde satın alabiliyor ve satabiliyor.

Girişim, 2019’da Forbes Çığır Açıcı Teknoloji Şirketleri arasında ve 2021’de Fast Company’nin Dünyayı Değiştiren Fikirleri arasında yer aldı.

Yerli lojistik girişimi Yolda.com, 1.9 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Elektronik imza girişimi Yousign 36.6 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir