Yatırım

Muhasebe teknolojileri girişimi indy 42.4 milyon dolar yatırım aldı

0

Georges aldığı 42.4 milyon dolar yatırıma ilaveten yeniden markalaşmayı seçerek adını Indy olarak değiştirecek.

Lyon, Fransa merkezli Georges -ya da diğer bilinen adıyla Georges.tech- Singular önderliğinde gerçekleştirdiği yatırım turunda 42.4 milyon dolar yatırım aldı. Mevcut yatırımcı portföyü içerisinde bulunan Alven ve Kerala girişim sermayesi şirketleri de yine tura katılım gösterdi. Ayriyeten girişim yeniden markalaşma kararı aldı ve adını Indy olarak güncelledi.

Mevcut durumda yaklaşık 40,000 civarı bir müşteri kitlesini elinde bulunduran Indy, bu müşterilerine muhasebe dahilindeki her türlü işlemi otomatize edilmiş bir şekilde sunuyor. En başta bireysel müşterilerin muhasebeci ihtiyacını ortadan kaldırma amacıyla yola çıkan girişim, süreç içerisinde kurum ve kuruluşlara da hizmet verecek bir modele geçti.

Bireysel müşteriler Indy’yi kullanmaya banka hesabını kayıt ederek başlayabiliyor. Kaydın ardından Indy tüm harcamalarınızı ve işlemlerinizi etiketliyor, kategorilere ayırıyor ve paylarını görmenizi sağlıyor. Fatura ve fişlerinizi de ekleyerek KDV iadesi gibi bilgiler de elde edebiliyorsunuz. Ayriyeten bu bilgilerden yola çıkarak sizin için çeşitli idari belgeler de otomatik olarak dolduruluyor.

Tabi Indy’nin sadece bireysel müşterilere hizmet vermediğini söyledik. İşletmelerinin detaylı analizlerini, gelir gider tablolarını ve vergilendirmelerini görmek isteyen kuruluşlar da aylık bir ücret karşılığında platformun sunduklarından yararlanabilir. Tabi işletme büyüklüğüne göre aylık ücretlerin de değişkenlik gösterdiğini belirtelim.

Indy aldığı yatırımı öncelikli olarak ekibini büyütmek ve Birleşik Devletler pazarına giriş yapmak için kullanacak. 2021 içerisinde şirkete 100 yeni çalışan kazandırılması ve Birleşik Devletler’de serbest meslek sahibi çalışanlara ulaşılması planlanıyor.

Dijital yatırım platformu iSTOX, 50 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Google ve Fransa yepyeni bir basın anlaşması imzaladı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir