Mowico, yeni yatırım turunda 8 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Geçtiğimiz ay Tmob tarafından 1.6 milyon dolara satın alınarak başlıklarımızda yer edinen mobil ticaret platformu Mowico, yepyeni bir yatırım haberiyle yeniden karşımızda. Henüz birinci yaşını dolduran Londra merkezli girişim, Sina Afra’dan 8 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

E-ticaret sitelerine herhangi bir kod bilgisine gerek olmadan tamamen özelleştirilebilir native IOS & Android mobil uygulama geliştirme teknolojisi sunan SaaS girişimi Mowico, aldığı yeni yatırım ile global pazardaki varlığını büyütecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tiko Kurucusu ve Melek Yatırımcı Sina Afra; “Mowico, limitsiz özellik ve fonksiyon ekleyebilme seçenekleriyle, markalara sıradan bir mobil uygulama ara yüzü sunmaktan ziyade, tamamen kişiselleştirilmiş mobil uygulamalar sunan, global pazarda boy gösterecek sıra dışı bir deep tech girişimi. Melek yatırımcı olarak katıldığım ekibi aktif olarak globalleşme tarafında destekleyecek olmaktan heyecan duyuyorum.” dedi.

Tmob Kurucusu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu ise; “Mowico’nun Türkiye’de en hızlı milyar TL değerlemeye ulaşacak şirketlerden biri olacağını öngörüyoruz. Yatırım yapmamızın sebebi de Mowico’nun çok hızlı bir şekilde yeni yatırımlar alarak büyümesini sağlamaktı. Bu turda aldığı stratejik yatırım ile global hedeflere ve fonlara daha hızlı ulaşacağına, tamamı uluslararası olan e-ticaret müşterilerine yenilerini ekleyeceğine inanıyorum.” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir