Yatırım

Mobilite uygulaması Meep, Amerika’ya açılmak için 4 milyon euro yatırım aldı

0
meep

Kullanıcılar adına günlük ulaşımda en kısa yolu tespit eden Meep, Liil Ventures öncülüğünde tamamlanan yeni yatırım turunda 4 milyon euro yatırım aldı. 

2017 yılında kurulan Madrid merkezli Meep, yapay zeka ve veri analitiğinin buluşmasından ortaya çıkan bir harita teknolojisine sahip. İspanyol girişim, devlet otobüslerinin ve taksilerin izlediği günlük rotalardan alınan verilerle nokta atışı GPS hizmeti sunuyor. Temel olarak GPS’e benzer görünse de ortalam bir GPS’te bulunmayan çoğu fonksiyonu mobil uygulamasına sığdırıyor.

Girişimin uygulaması, yayan ulaşımdan özel araçlara kadar uzanan bir dizi optimizasyona sahip. Kendisini MaaS (mobility as a service) olarak adlandıran Meep, rekabetin günden güne arttığı bir sektörde yazılım ve yapay zeka tarafında odaklanıyor. Girişim, özellikle mikromobilite araçlarının artmasıyla birlikte değişen günlük ulaşıma profesyonel bir çözüm önerisi getirmek istiyor.

An itibariyle İspanya, Portekiz, Malta ve Kıbrıs olmak üzere 4 ülkede hizmet veren Meep, 2021 içinde 11 yeni şehirde faaliyete başlamayı planlıyor. Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avrupa‘yı merceğine alan girişim, toplamda 18 şehri kapsayan bir işlem alanı hedefliyor. MaaS sektörü adına yeni teknolojiler geliştirmek de Meep’in 2021 hedefleri arasında yer alıyor.

Uzay teknolojileri girişimi OneWeb 1.4 milyar dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Amazon, Alexa’nın yazılımını satmaya başladı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir