Yatırım

Mindsite, Maxis liderliğinde 2.8 milyon TL yatırım aldı

0
Mindsite
Arka sıra soldan sağa: Ali Alperen Durak, İsmail Arapzade, Erkan Yağcıoğlu, Ali Göksu Özkan Ön sıra soldan sağa: Ömer Erkmen, Selami Düz ve Hakan Utku Özdemir

Workup Girişimcilik Programı’nın temmuz ayında tamamlanan 6. döneminde mezun olan Mindsite, Maxis Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun 1.9 milyon TL ile liderlik ettiği yatırım turunda toplam 2.8 milyon TL yatırım aldı. Yatırım turuna Angel Effect, Utku Öz, Emre Açıkel ve Workup’ın lider mentoru Ömer Erkmen de katıldı.

Mindsite, Maxis’in Kolay İK, Mutlubiev, PCI Checklist ve Denebunu’dan sonra yatırım yaptığı 5. girişim olurken, Workup’tan mezun olduktan sonra Maxis’ten yatırım alan ikinci girişim oldu.

Markaların e-ticaret sitelerindeki ürünlerinin fiyat ve görsellerini sürekli olarak tarayarak bunları tek çatı altında toplayan SaaS platformu olan Mindsite, ürünlerin stok durumu, fiyatı, promosyonları, ürün tanıtımları ve marka görünürlüğü gibi birçok veriyi kullanıcılarına sunarak, e-ticaret kanallarından elde edilen gelirlerin artırılmasını sağlıyor.

İsmail Arapzade, Ali Göksu Özkan, Ali Alperen Durak ve Hakan Utku Özdemir ortaklığında 2020 yılında ürününü tamamlayan girişim, ilk satışını Workup’a dahil olduktan sonra gerçekleştirdi. Hızlı tüketim malları dikeyindeki müşteri sayısını artıran girişim, yatırımın ardından diğer dikeylerde de müşteri edinmek ve global pazarlara açılmak için çalışmalarını sürdürecek.

Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu olarak 2020 yılını Denebunu yatırımı ile kapattıktan sonra 2021’e Mindsite yatırımı ile başlangıç yaptıklarını belirten Maxis Genel Müdürü Selami Düz, Mindsite’ın COVID-19 salgını ile birlikte tüm dünyada hızlA büyüyen e-ticaret sektörüne yönelik sunduğu ürünlerin Mindsite ekibinin uygulama gücü ile birlikte önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğu için yatırım yaptıklarını ifade etti.

Elektrikli araçlar için şarj istasyonları geliştiren Volta, 125 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

#73 “İnternetçi Abi” Taylan Yıldız – capslock podcast

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir