Yatırım

Girişimlerin Google Maps’i LeanIX, 80 milyon dolar yatırım aldı

0

Şirketlere ve girişimlere çizdiği veri odaklı yol haritalarıyla övgü toplayan Alman LeanIX, bugün yaptığı açıklamayla Seri D turu kapsamında 80 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Goldman Sachs Growth öncülüğünde tamamlanan tura, mevcut yatırımcılar Insight Partners ve DTCP de katıldı. Tur sonucunda girişimin kuruluşundan beri aldığı yatırım 120 milyon dolara çıktı.

Kurulduğu 2012 yılından beri şirketlere SaaS faaliyetleri sağlayan LeanIX, yeni yatırımı global pazarda büyümek için kullanacağını belirtti. Zaten girişim, son 12 ayda Münih, Utrecht ve Hyderabad‘a yeni ofisler açarak faaliyet alanını genişletmeye başlamıştı. Bu 3 ofisle birlikte aynı zamanda büyük işe alımlar gerçekleştiren girişim, çalışan sayısını 230‘a çıkarmıştı.

Girişimlerin ve şirketlerin Google Maps’i olarak anılan LeanIX’in yeni yatırımla birlikte yeni ofisler açmaya devam edip etmeyeceği henüz kesin değil. Ancak bültende belirtilen bilgilere göre girişimin öncelikli hedefi sahip olduğu teknolojilerin üstüne koyarak yeni yazılımlar geliştirmek. LeanIX, gelirinin büyük bir kısmını pazarladığı ürünlerden, geri kalanını ise işbirliği içinde olduğu şirketlerden sağlıyor. İsim vermek gerekirse girişimin partnerlik kurduğu şirketler arasında Atlassian, Dropbox, Mimecast ve Bosch gibi isimler bulunuyor.

LeanIX, tüm bunların yanında COVID-19 pandemisine rağmen gelir konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadı. Uluslarası pazarda 300’den fazla müşterisi bulunan girişim, 2019’u da aynı şekilde sorunsuz atlatmıştı. Gelirinin %57’sini Avrupa’dan elde eden LeanIX, 4. çeyrek yıl finansal raporunda net gelirini %100 arttırdığını duyurarak dikkatleri üstüne çekmişti.

Yeni Samsung Galaxy Note 20 modelleri 5 Ağustos’ta ilk kez görücüye çıkacak

Önceki İçerik

#50 Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç – capslock podcast

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir