Yatırım

Metal Endüstrisinin karbon salınımına karşı çözümler üreten Boston Metal, 50 milyon dolar yatırım aldı

0

Metal endüstrisi günümüzde karbon salınımının en büyük kaynaklarından biri. Bu soruna karşı çözümler üreten Boston Metal, Bill Gates’den 50 milyon dolar yatırım aldı.

İklim değişikliği son dönemde tüm Dünya’nın ana odak gündemlerinin başında geliyor. Paris iklim sözleşmesi ile birlikte karbon salınımının durdurulması, hatta tersine çevrilmesine yönelik ciddi önlemler Dünya ülkelerinin gündemindeki yerini koruyor. Geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık karbon salınımını tersine çevirmek ve yeşil finansmanın merkez ülkesi haline gelmek için 10 adet prensip açıkladı. Karbon salınımı ile mücadele konusunda yeni girişimler ve önlemler her geçen gün artmakta. Bu girişimlerden birisi olan Boston Metal, Bill Gates’den 50 milyon dolar yatırım aldı.

Boston Metal, erimiş oksit elektroliz teknolojisini müşteriye özel talep, hammadde veya alaşımlar için uyarlayan bir girişim. Platform, metal sektöründe ortaya çıkan karbon salınımını düşürmeyi amaçlıyor. Daha önce 2019’da 20 milyon dolar yatırım alan Boston Metal, çelik alaşımları ve nihayetinde emisyonsuz çelik yapmak için erimiş oksit elektrolizi (“MOE”) adı verilen bir işlem kullanmakta.

Yatırım turuna, şirketin önceki yatırımcıları arasında bulunan Breakthrough Energy Ventures, Prelude Ventures ve MIT destekli “sert teknoloji” yatırım firması the Engine dahil oldu. Hepsi, piva Capital ve başka bir açıklanmayan yatırımcı ile birlikte anlaşmayı yöneten finansal hizmetler devi Fidelity’nin ana şirketi olan Fmr’ye bağlı özel bir yatırım firması olan Devonshire Investors ile birlikte girişimin son nakit infüzyonuna yatırım yapmak için geri döndü.

İklim değişikliğinin etkileri hızla devam ederken, bakalım ilerlyen günlerde Boston Metal gibi farklı girişimler görebilecek miyiz? Bekleyip göreceğiz.

ShareChat, Google ve Snap’ten yatırım almaya hazırlanıyor

Önceki İçerik

Hinge Health, 3 milyar dolar değerleme ile 310 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir