Yatırım

Mesajlaşma uygulamalarına görsel medyanın gücünü getiren Holler, 36 milyon dolar yatırım aldı

0
Holler

Kullanıcılarının metinlerini, dm’lerini, yayınlarını ve hatta banka mesajlarını bile eğlenceli hale getiren “etkileşim medyası” girişimi Holler, 36 milyon dolar yatırım aldı.

Medya, özellikle de iletişim sektörü, son dönemde ciddi bir dönüşüm geçiriyor. Sosyal medyanın 7’den 70’e herkesin hayatına girmesiyle birlikte geleneksel medyada yenilik şart haline geldi. Yenilikçi medya şirketleri, geleneksel ajansları ve iletişim sektörünü dönüşüme zorlayarak rekabeti ciddi boyutlara çekiyor. Bu alanda faaliyet gösteren yaratıcı girişimlerden birisi de Holler. Kullanıcılarının metinlerini, dm’lerini, yayınlarını ve hatta banka mesajlarını bile daha etkileyici hale getiren “etkileşim medyası” girişimi Holler, Seri B turunda 36 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırım turu, CityRock Venture Partners ve New General Market Partners liderliğinde gerçekleşti. Ayrıca; Gaingels, Interplay Ventures, Relevance Ventures, Towerview Ventures ve WorldQuant Ventures da tura dahil oldu. Holler, bu turla birlikte bugüne kadar toplamda 51 milyon dolar yatırım aldı.

Holler teknoloji odaklı çalışmalar gerçekleştirse de tipik bir teknoloji girişimi değil. Mesajlaşma uygulamalarına ve klavyelere entegre edilen Holler; gif’ler, görseller ve videolarla konuşmaların daha ilgi çekici ve eğlenceli hale gelmesine yardımcı olan bir “etkileşim medyası” girişimi. Etkileşim medyası kalıbı henüz oturaklı bir çalışma metodunu temsil etmiyor; sadece Holler CEO’su Travis Montaque girişimini böyle tanıtıyor.

Holler’ın kurucusu ve CEO’su Travis Montaque, şirketin 2016 yılında mesajlaşmaya odaklanmadan önce haber ve video içeriği uygulaması olduğunu dile getirdi. Mesajlaşmanın çevrimiçi insanlar için kilit bir deneyim alanı olduğunu savunan Montaque, iletişime verilen önemin artmasıyla birlikte girişimin de bu alana yöneldiğini belirtti.

İlk kısa mesajın 1992’de gönderilmesinden bu yana kısa mesaj deneyiminde çok fazla yenilik görülmediğinin altını çizen Montaque, uygulamaların mesajlaşma sistemini daha ilgi çekici hale getirmek için Venmo ve Meet Group gibi ortaklarla çalıştığını aktardı.

Veri güvenliği platformu Aclaimant, 15 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Canlı alışveriş trendini Türkiye’ye taşımak isteyen Vidyodan, 1 milyon dolar tohum öncesi yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir