Markalara özel kredi kartı çıkartan Cardless, 40 milyon dolar yatırım aldı

Girişimlere ve şirketlere özel kredi kartları çıkartarak kurumsal fintech hizmetleri sunan Cardless, Seri B turunda 40 milyon dolar yatırım aldı. Activant Capital liderliğinde tamamlanan tura, Accomplice ve Pear VC gibi isimler katıldı.

Bankalar ve markalar arasındaki iletişimin geleneksel yapısını kırmak için 2019 yılında kurulan Cardless, markaların kurumsal kullanıma uygun kredi kartları çıkarmasını sağlıyor. İsim bakımından İngiltere merkezli GoCardless‘a oldukça benzeyen girişim, hizmetlerindeki farklılıklar sayesinde bu benzerliklerden rahatça sıyrılıyor. GoCardless işletmelerin online ödeme almasını kolaylaştırırken, Cardless markalar adına yeni bir gelir kapısı oluşturuyor.

B2B modellerle hizmet veren Cardless’ın cezbedici noktasını marka kartlarını normal kullanıma açabiliyor olması oluşturuyor. Yani diyelim ki Fenerbahçe olarak tüm şirket çalışanlarının kullanmasını istediğiniz bir kredi kartı çıkardınız. Sonra farkettiniz ki bu tür bir kredi kartını sevenlerimiz de kullanmak ister. Bu durumda yardımınıza Cardless koşuyor. Girişim sıfırdan kurumlara özel altyapı inşa ettiği gibi bu altyapıları yaygın kullanıma uygun hale de getirebiliyor. Böylelikle girişimin sunduğu en temel hizmet, şirketler adına yeni bir etkileşim kapısı haline geliyor.

Cleveland Cavaliers, Manchester United ve Miami Marlins gibi devasa spor kulüpleriyle iş birliğine sahip olan Cardless, şu anda 200’e yakın markayla çalışıyor. Girişim, aldığı yatırımla birlikte reklam bütçesini büyüterek bu sayıyı artırmak istiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir