Marka teknolojileri girişimi You & Mr Jones, 60 milyon dolar yatırım aldı

Dijital pazarlama sektöründe faaliyet gösteren You & Mr Jones, Merian Chrysalis liderliğinde 60 milyon dolar Seri B yatırımı aldı. Bu yatırım ile birlikte aralık ayında başlatılan Seri B turunun toplamı ise 260 milyon dolara ulaştı. 

Pazarlama günümüzde geleneksel yöntemlerle hala yapılmaya devam ediyor. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte, pazarlama da ciddi bir değişime uğradı. Pazarlama sektöründe dönüşüme öncülük edecek girişimlerden birisi de You & Mr. Jones.

You & Mr. Jones, adını 2015 yılında şirketi kuran CEO David Jones’dan almakta. Reklam devi Havas’ın CEO’su olarak görev yaptıktan sonra Jones, “marka teknoloji grubu” olarak adlandırdığı girişimini başlatmadaki amacının, pazarlamacılara ne geleneksel ajansların ne de teknoloji şirketlerinin veremeyeceği bir değer sağlamak olduğunu dile getiriyor.

You & Mr Jones, 3.000 çalışana ve Unilever, Accenture, Google, Adidas, Marriott ve Microsoft gibi alanında lider müşterilere sahip. Şirketin CEO’su Jones, 2020’in üçüncü çeyreğinden itibaren net gelirinin yıllık %27 arttığını da dile getirdi.

Yatırıma ek olarak, girişim daha önce NBA’de insan kaynakları kıdemli direktörü olan Paulette Forte’yi işe aldığını duyurdu.

Forte yaptığı açıklamada; “Marka teknolojileri kategorisi You & Mr Jones kurulmadan önce mevcut bile değildi. Şirket kısa sürede gerçek bir endüstri bozucu haline geldi ve büyümesi oldukça hızlı oldu. Momentum yetişmek için yardım yetenek becerilerini geliştirme, çeşitlilik ve yaratıcılığı teşvik etmek, ve iş akışı geliştirmek için yollar bulmak, yerinde sistemleri için çok önemli. Bu önemli çalışmayı ilerletmek için liderlik ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum.” cümlelerini kurdu.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir