Girişim

Lonca Girişimcilik Merkezi beşinci dönem mezunlarını verdi

0

Sizlere haziran ayında 9 yeni girişimi arasına katması ile birlikte bahsettiğimiz Lonca Girişimcilik Merkezi, beşinci dönem mezunlarını verdi.

Tüm dünyada yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında Lonca’nın beşinci dönem eğitimleri online ortamda gerçekleştirildi. Girişimcilerin sadece projelerine odaklanmasını önemseyen Lonca Girişimcilik Merkezi, ekiplere 40 bin TL’ye kadar nakit hibe desteği verdi. Dijital ortamda tasarlanan ve kamp şeklinde organize edilen eğitimlerin de eklendiği hızlandırma programında; girişimlere ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım imkânı, 5.000 dolarlık sanal sunucu desteği, pazarlama ve tanıtım desteği verildi.

Lonca_İrfanYılmaz

Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı ve Lonca Yönetim Komitesi Başkanı İrfan Yılmaz

Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı ve Lonca Yönetim Komitesi Başkanı İrfan Yılmaz, yaptığı açıklamada Lonca Girişimcilik Merkezi’nin şu ana kadar elde ettiği başarıya değinerek; “Lonca Girişimcilik Merkezi’ne bugüne kadar bin 500’ün üzerinde başvuru aldık. Bu döneme özel sadece FinTech alanında başvuru kabul ettik. Çok yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Yüzlerce başvurunun arasından 9 girişimi seçtik. İlk dört dönemde toplam 40 girişimciyi Lonca’dan mezun etmiştik. Bu mezuniyet törenimizle bu sayıyı 49’a yükseltmenin haklı gurunu yaşıyoruz.” dedi.

5. dönemde eğitimini tamamlayan 9 girişime dair bilgiye hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lonca Girişim Merkezi’nin beşinci döneminde mezun olan 9 startup:

  • StrixEye: Bir web uygulamasına gelen tüm istekleri gerçek zamanlı olarak analiz edip anomali tespiti yapan ve ürettiği bulguları bir monitoring servisi olarak sunan bir PaaS ürünü.
  • GoldtagUygun fiyatla altın alım-satımı, diğer kullanıcılara kolayca altın transferi yapma ve özel günler için etkinlik oluşturup altın hediye gönderimine imkan sağlayan dijital bir kuyumcu.
  • Preticks: Finansal haberleri makine öğrenmesiyle sınıflandıran ve artması öngörülen şirket hisselerinin mobil bildirimlerle kullanıcılara haber verilmesini sağlayan bir servis.
  • Wallids: Bulut tabanlı olup yapay zekâ algoritmasıyla çalışan bir siber güvenlik yazılımı.
  • Ayonvi: Marketlerde, akıllı alışveriş arabasıyla ürünleri kolayca okutup kasaya gitmeden ödeme yapmayı sağlayan bir uygulama.
  • AlmanPay: İnternet üzerinden yapılan ödemelerin ve aboneliklerin güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlayan harcama yönetim platformu.
  • Akıllıfon: Yapay zekâ tabanlı portföy optimizasyon ve robo danışmanlık platformu.
  • Çember: Birikim yapmak isteyen insanları bir araya getirerek ortak bir hedef için para biriktirmelerini sağlayan bir sosyal birikim uygulaması.
  • Jetlexa: Sıklıkla ihtiyaç duyulan hukuki belgelerin hazırlanmasını otomatikleştiren sözleşme otomasyon yazılımı.

Google, artık şarkıları mırıldansanız bile tespit edebiliyor

Önceki İçerik

Elektrikli otobüsler için batarya geliştiren Proterra, 200 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir