Girişim

Lonca Girişimcilik Merkezi 6. dönem girişimleri belli oldu

0
Lonca Girişimcilik Merkezi

Geçtiğimiz yılın ekim ayında 5. dönem mezunlarını veren Lonca Girişimcilik Merkezi, 6. dönemine seçtiği 12 startup ile geri döndü. 400’e yakın başvurunun geldiği altıncı dönemde girişimler; teknoloji, sağlık, eğitim, yapay zekâ ve siber güvenlik gibi pek çok alandaki projeler arasından seçildi.

Seçilen 12 girişim, program kapsamında 6 ay boyunca eğitim alacak. Workinton-Lonca Girişimcilik Merkezi iş birliğiyle Workinton ofislerine erişen girişimler, her ay beş saat hukuki danışmanlık hizmetinden yararlanabilecek. FinTech’lere özel API desteği ile tüm girişimler için finans odaklı eğitimler, uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil etme ve yurt dışı etkinliklere katılım imkânı da programın destekleri arasında yer alacak. Tüm bunlara ek olarak, girişimlere 40 bin TL’ye kadar hibe ve Ar-Ge desteği de sunulacak. Lonca Girişimcilik Merkezi 6. dönemine katılan girişimlere hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Lonca Girişimcilik Merkezi 6. dönem girişimleri:

Car4Future: Elektrikli araçlar için blok zinciri teknolojisiyle geliştirilen enerji paylaşım ağı yazılımı ve enerji transfer donanımı.

CezerUni: Hastanelerde yatan veya evde bakım hizmeti alan hastaların; ateş, nabız ve tansiyon gibi vital bulgu değerlerini uzaktan 24 saat takiple analiz eden, gerekli durumlarda sağlık personeline haber veren, el bileği ve işaret parmağına takılan giyilebilir bir tıbbi cihaz. Girişimin cihazı ile sağlık personellerine olası bulaş riskinin minimize edilmesi de hedeflenmekte.

Clickatory: Dijital ürünler kategorisinde faaliyet gösteren bir pazaryeri platformu. Girişim, web tasarımlarından kullanıma hazır yazılımlara, stok medya dosyalarından tasarım kitlerine kadar, dijital ürün geliştiricileri ile bireysel ve kurumsal kullanıcıları güvenli ve global bir platformda buluşturmayı amaçlıyor.

iLuno: Sınavlara hazırlanan adaylar için kişisel bir kariyer asistanı.

Innoflux: Flux Braille, görme engelli bireylerin basılı metinlere anlık erişimini, not alabilmelerini ve cihazlar arası metin paylaşabilmelerini sağlayan portatif bir cihaz projesi.

NudgeLabMottosu “gözlendiğini bilen değişir” olan NudgeLab, kredi müşterilerine yönelik akıllı uyarı ve gözetim sistemleri geliştiren bir platform.

Payeni: Şirketler için kurumsal indirim anlaşmaları yaparak çalışanları geniş bir ayrıcalık ağına eriştiren dijital cüzdan ve kurumsal ayrıcalık platformu.

Sweephy: Farklı kaynaklarda bulunan şirket verilerinin (finansal veriler, sipariş verileri, kullanıcı verileri, yapısal olmayan veriler) NLP teknikleri ile alan bilgisi katılarak ve veri içeriği doğrultusunda makine öğrenimiyle modellenerek otonom olarak temizlenmesini sağlıyor.

TheClico: B2B çözüm odaklı firmaların, kendileriyle ilgili yüzlerce farklı web platformundan gelen geri bildirim, şikâyet ve değerlendirmeleri anlık olarak tek bir noktadan takip edilmesini sağlayan bir uygulama.

VarsappVarsapp, kullanılmayan eşyaların güvenli bir şekilde kiralanabileceği bir platform.

ViventeDiyabet kaynaklı göz hastalıklarının erken teşhisi için yapay zekâ çözümleri geliştiren Vivente’nin ürünü Ocellus; retina görüntülenmesinde kullanılan bir kamera ve bu kamerayla entegre olarak çalışan bir hastalık analiz yazılımından oluşmakta.

VulnHero: BT altyapısını kendisi yöneten kurumların güvenlik açıklarını ve güvenlik yamalarını daha kolay takip etmelerine ve yönetmelerine yardımcı olan bulut tabanlı bir yazılım servisi.

Dijital içeriklere arka plan müziği sağlayan Epidemic Sound, 450 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Kripto kredi platformu BlockFi, 350 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir