Yatırım

Lojistik girişimi SiCepat, 170 milyon dolar yatırım aldı

0
SiCepat

Küreselleşen dünyanın kırsal bölgelerinde hizmet veren şirketlere günümüzde pek rastlamıyoruz. Her girişim, dünyaya uyum sağlamak adına bir adım sonrasını dünyaya açılmak olarak planlıyor. Fakat bu rekabet esnasında, yerel olarak hizmet veren şirketlerin büyümesi ve alanlarında uzmanlaşması da göz ardı edilemez bir gerçek. Bu şirketlerden biri olan SiCepat, Endonezya’nın tamamına hizmet veren bir lojistik girişimi olarak kuruldu. Girişim bugün Seri B turunda 170 milyon dolar yatırım aldı.

Küçük işletmeler için teslimat sağlamak üzere 2014 yılında kurulan SiCepat, o zamandan beri büyük e-ticaret platformlarına da hizmet verecek şekilde genişliyor. Girişimin hizmetleri artık depolama, ikmal, orta mesafe lojistik ve çevrimiçi dağıtımı da kapsıyor.

Endonezya’nın lojistik endüstrisi parçalanmış durumda; bu da işletmeler için daha yüksek maliyetler anlamına geliyor. Özellikle COVID-19 salgını sırasında e-ticaretin büyümesi sayesinde teslimat talebi artmasından dolayı ülkede bu alanda büyük boşluk oluşuyor. SiCepat bu alanda yatırım alan yerel girişimlerden sadece biri olarak karşımıza çıkıyor. Alandaki diğer önemli girişimler arasında eski bir Uber Asya yöneticisi tarafından kurulan Kargo ve Waresix yer alıyor.

SiCepat, özellikle e-ticaret ve sosyal ticarette sosyal medya ağları aracılığıyla ürün satan kişilere odaklanıyor. Girişim bu şekilde, yerel olarak başlattığı hareketi küresel ölçekte hizmete sunmayı amaçlıyor.

Kejora Capital yönetici ortağı Sebastian Togelang yaptığı açıklamada, Endonezya e-ticaret pazarının 2025 yılına kadar 82 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini duyurdu.

SiCepat’ın ana şirketi Onstar Express’in kurucusu ve CEO’su Kim Hai yaptığı basın açıklamasında, alınan yatırımın: SiCepat’ın Endonezya pazarında ve potansiyel olarak lider uçtan-uca lojistik hizmet sağlayıcısı konumunu daha da güçlendirmek için kullanılacağını söyledi. Güney Asya’daki diğer pazarlara açılımı keşfetmek istediklerini de belirtti.

Eski Riot Games çalışanlarının yeni oyun girişimi Theorycraft Games, 37.5 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

İletişim API’ları geliştiren Stream, Seri B turunu 38 milyon dolarla noktaladı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir