Yatırım

LAUNCHub Ventures, Güney Avrupa odaklı yeni fonunu oluşturdu

0
LAUNCHub Ventures

Güney Avrupalı erken aşama girişimlere odaklanan LAUNCHub Ventures, 44 milyon euroluk yeni fonunu oluşturdu. European Investment Fund liderliğinden tamamlanan fonun 2021’in 2. çeyreğine kadar 77 milyon euroya ulaşması bekleniyor.

Birden fazla alana yayılacak olan fon; B2B SaaS, Fintech, Proptech, Big Data, AI ve Dijital Sağlık gibi sektörlere yoğunlaşacak. Yatırımların 500 bin euro ile 2 milyon euro arası değişeceği fon kapsamında, önümüzdeki 4 sene içinde toplamda 25 girişime yatırım yapılacak. LAUNCHub’ın son olarak 2014 faaliyet gösterdiği Web 3.0 / Blockchain sektörüne de bu fonla dönüş yapması bekleniyor.

Bulunduğu bölge kapsamında EarlyBird ile mücadele eden şirket, kurulduğu 2012 yılından beri Avrupa’da öne çıkan birçok yatırıma imza attı. Giraffe360, Fite, GTMHub ve FintechOS, şirketin destekçisi olduğu başarılı girişimlerden sadece birkaçını oluşturuyor.

Bulgaristan merkezli şirket, bu fonla birlikte bir ilke imza atarak Bulgar girişimleri merceği altına almayacak. Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti pazarlarında var olmak isteyen LAUNCHub Ventures, yatırımlarını bölgesel ölçekte gerçekleştirecek. Şirketin dikkatini çektiği sürece Güney Avrupa’da yer almayan girişimler de fondan yararlanabilecek.

Snap, lokasyon odaklı veri girişimi StreetCred’i satın aldı

Önceki İçerik

Agrovisio, 10 milyon TL değerleme ile Startup Wise Guys’dan yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir